A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Život v Itálii

| mario66
Dobrý den.Jezdím na dovolenou do Itálie.Jednou bych se tam chtěl odstěhovat.S Italama si rozumím jsou příjemnější a veselejší než česi.Máte někdo špatné zkušenosti,nebo najde se někdo kdo tam žije a může mi říct jak se tam žije.Dějuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.12.2019 14:03 193.86.204.***
Re: Život v Itálii 

Ahoj! Do zahraničí jsme stěhovali jednou, a to do Německa. Jediná firma která souhlasila nás stěhovat byla profi-stehovani (viz http://stehovani-profigroup.cz), bylo to za 3 dny a za dobrý peníz. Zkuste se jich zeptat i na Itálii, nemyslím si že by to byl problém.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
29.03.2018 12:04 80.251.241.***

Dobrý den

Můžete mi prosim napsat více info o životě v Itálii?Ráda bych se tam na nějakou dobu přestěhovala.Jak je to tam s prací,atd.
Moje emai adresa petulem@seznam.cz

děkuji

Neregistrovaný uživatel
10.01.2018 22:54 151.55.105.***

My zijeme v Italii od roku 2001,cela rodina.Italie je krasna,ale bez italu.Jak se sem v dnesni dobe nastehovala Afrika,jsme napadani italama,denni urazky,odpadky na balkone,Pomoc zadna.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
06.02.2016 11:27 37.188.228.***

No já žil 2 roky v Itálii a nic lehké to není . Vše je složité hl sehnat práci. V dnešní době je to katastrofa tam. Práce není a vše je drahý.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
18.09.2015 14:20 188.116.92.***

Dobrý den, i mě by zajímaly ceny taxi v itálii - alespoň přibližně.

Tomáš Přecechtěl
29.10.2014 21:38 79.98.77.***

Omlouvám se, že využívám tuto diskuzi pro inzerát, ale třeba se někomu bude hodit. Hledám pro své produkty někoho schopného a podnikavého, kdo by mi dělal obchodní zastoupení (nebo jen prodej) výrobků ze skla a bižuterie. Ne trvalý pracovní poměr, ale provizní odměňování. Záleží na tom, kolik tomu chcete věnovat času a úsilí. mail: tomas.precechtel@arteglass.net, web: www.arteglass.net

• Anonym (1)
Gigi
17.09.2014 21:32 109.80.99.***
Re: Taxi v Itálii 

Proč jezdit taxíkem,když jede bus. ATVO, linka 57, jednosměrná jízdenka 5,- eur. Stačí se dopravit z letiště na autobusák. Apropo, vyhledání spojení cca 3 minuty.

• Anonym (1)
Alice S.
17.09.2014 10:58 88.100.192.***
Taxi v Itálii 

Dobrý den ! Může mi někdo poradit a říct, jak se pohybují ceny taxíků v Itálii ? Konkrétně bych se potřebovala dostat z letiště v Udine do Bibione, nebo z letiště v Terstu do Bibione. Moc děkuji !!

Kamil
12.09.2014 22:51 80.251.250.***

Nazdar Danieli, tvůj komentář mi z padesáti procent přijde pravdivý a přesný, ale z dalších padesáti, mám jinou zkušenost. Studoval jsem jeden semestr před třemi roky v Perugii (hlavní město Umbrie) na Accademii Peietro di Vanucci. Nevím jak to stručně popsat, ale mé zkušenosti jsou takové, že sice si někteří mysleli, že jsem z Československa, ale to hlavně profesoři. Většině mladých došlo, že jsem z té země kde je Praha. Mí italští spolužáci mi říkali, že jedna z nejhorších nadávek v Itálii je "blbý blonďák". No vzhledem k tomu, že jsem zelenooký brunet, si to samé o modrookých bloňdácích myslím taky. Blbý je ještě velice slušné slovo, takže jsem si tam připadal jako mezi svýma. Problém byl především v tom, že tamní profesoři, muži nedokázali pochopit, že jsem se zanecelé 4 měsíce nenaučil italsky. Jinak jsem se tam cítil mnohem bezpečněji než v ČR. Měřím přesně 180 cm a tam nejsou chlapi moc vysocí. Velcí "bouchači" byli jen o něco vyšší než já a to byly výjimky. Taky jsem tam neviděl žádnou rvačku. Jednou jsem akorát viděl u diska, jak se tam pošťuchovali dva černoši, kvůli černošské prostitutce, ale nedali si ani do "držky". To já jsem se už popral u nás kůli úplným pitomostem, ale ne kvůli mojí tuposti, avšak kvůli idiocii našich skvělých, buranských, českých, borců. No býti komunistou by v Perugii bylo výsadou, poněvadž tam byla komunistická strana velmi silná, avšak já pocházím z rodin nekomunistických, antikomunistických a těch kteří sice byli v KSČ, ale měli morální zásady, takže si to patřičným způsobem odskákali, takže bych asi u Lago di Garda neměl velký problém. No ale já mám Perugii moc rád a od té doby co jsem se vrátil domů, lituji toho. Dokonce se mi občas zdá o itálii a italských dívkách. Je ale fakt, že nevím jak je to tam se zaměstnáním. No ale vzhledem k tomu, že jsem vystudoval umění a v ČR je to akorát samý buran a vím zakolik se tam prodávají fotky Jana Saudka, tak to asi risknu a zase tam vyjedu. Jinak je fakt to co napsali jiní přispěvatelé, že tam je to na povstání, pracuje se tam na černo ( taky jsou tam ghetta plná plebejských poláků ), myslí si, že čeština je skoro jako polština, ale španělé si zase myslí to samé se španějštinou a italštinou. Je tam špinavo, ale zase črstvý vzduch, skvělá voda z kohoutku a u nás na ulicích je vlastně také špinavo. Hm také jsem si všiml, že se sem stále přistěhovávají italské rodiny s malými dětmi, ale já o děti zatím nestojím. Jídlo v restauraci je pekelně předražené, ale já miluji vaření a potraviny v supermarketech jsou za dobré ceny i pro našince, avšak velmi velmi kvalitní. Bydlení je vskutku velmi drahé, zato oblečení skvostné. V ČR stále máme v nabídce předražené pytle od brambor. když jsem si v itálii kupoval kalhoty, tak jsem zaně da1600 a byly parádní ( od sysley) tady mám re-reserved za 1400 aje to nekvalitní humus. No italští muži jsou žárliví ( i ženy ) a v itálii je podle statistik nejvíce vraž z lásky v EU, ale co, vzhledem k tomu, že zelenoocí lidé cítí o 20 procent méně bolesti než ostatní a mám robustní kosti, tak ten nůž v zádech asi rozchodím : )

P.S.: Za skvělý sex to stojí!

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
06.09.2014 23:25 62.10.114.***

No Daniele Truhlari mate pravdu. Na nestesti to vypada tak v Italii, rozpadajci se skoly a nemocnice, nefungjici urady, zadne podpory pro rodinu, atd. Kdiz jsem v Italii vzdicky vsechny kamose my chvali jak se urcite u nas zije dobre a ruzne a jak je krasna Praha a je pravda ze dnes v roce 2014 mnoho italu se zacalo odstehovavat do cech, hlavne ti z rodinama. Ja ted ziji v Praze a Italu tady znam dost :-)

• Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu