Standik 14.06.2009 14:07
Sjezd u Brenneru 

Ahoj Zdenku.Sjet se dá na 3 Innsbruck Sud a najet před it. hranicí na Brennersee.
Ahoj Standa

Anonymous user
14.06.2009 14:27
RE: Sjezd u Brenneru 

Tak jestli mohu take trochu poradit, jezdím trasu Rozvadov, Regensburg, Mnichov, tam najedeme na silnici směr Garmisch Partenkirchen, Mitenwald, Innsbruck, Brennero a tam najíždím na Autostradu A22. Je to zadarmo a s pěkným výhledem.

žížalka 14.06.2009 16:44
RE: RE: Sjezd u Brenneru 

alien.jarda : ted mám nějaké " zatmění " jezdíte na jih po západní nebo východní straně ? Nevím jestli jsem to pochopila správně- vy neplatíte za Brenner - poplatek, protože to objedete ??? Ted v pátek v MF dnes je plánek , kde se pracuje na dálnicích, kde jsou kolony a čemu se vyhnout !! ale je to jen do RIMINI :-(
Zajímá mě, jestli jezdíte do Kalábrie po placených úsecích /dálnicích / a nebo jen po silnicích 1.třídy , jestli takhle - tak ušetřit se dá na jednu cestu okolo 50 Eu , ale není to únavější ??? Díky za odpověd.. :-P

Anonymous user
15.06.2009 17:26
RE: RE: RE: Sjezd u Brenneru 

Jezdím po západní straně kolem Říma. Jen když jedu z Prahy, tak mě to přijde rychlejší na Rozvadov a dále na Mnichov a jak už jsem psal, přes Rakousko zdarma. Ušetřím za dálniční známku (dvě, jezdím na tři neděle) a za průjezd Brennerem.
Najedu si maximálně půl hodiny, ale za podívání po okolí to stojí.

Vikina75
15.06.2009 20:33 83.208.190.***
RE: RE: RE: RE: Sjezd u Brenneru 

To alien.jarda - a jak jedete v Mnichově? Na mapě vidím, že se dálnice jakoby vrací do města a tam jí kus není - nenavede nás to někam do centra? A nebo jet ještě kousek za Mnichov a sjet až na sjezdu Hofaldinger Forst a pak do Wolfratshausen? A potom v Insbrucku? Také skrz město? Nebo jak? Díky moc za info, jedeme v pátek. Věra :-)

Anonymous user
17.06.2009 17:42
přes Garmisch 

To Vikina75: projíždím většinou centrem Mnichova, ono se to dá objet západní cestou, ale němci nemají v tomto čase prázdniny, tak se to dá. Z Garmisch-Partenkirchenu pokračuji na Mittenwald, Zirl, projíždím Innsbruckem (jen okrajová část), no a pak odbočím na B182 a jedu podél dálnice dokud nepřijedu na Brennero. Za ním najedu prvním nájezdem na superstradu A22. Jinak řeči o tom, že si najedu hodiny, jsou bezpředmětné. Jestli to je o hoďku delší, tak jsem to přehnal. Ale hlavně zážitek z okolní přírody a rakouské vesničky jsou nádherné. A v druhé řadě, ušetřím (jak už jsem psal) na dvou dálničních známkách a na průjezdu tunelem, což jsou nezanedbatelné peníze. Když už jedu nějakých 24hodin, tak mě nějaká hodinka navíc nemůže vyvést z míry. Jezdím bezmála 2000km a i ta patří mezi zážitky z dovolené. Přeji všem příjemné cestování a ať se každý dostaneme tam kam chceme v pořádku a pohodě 8-)

Michal1
18.06.2009 16:51 88.103.16.***
RE: Praha-Regensburg-Munchen-Innsbruck 

Zdravím,
prosím o radu na cestu Praha-Regensburg-Munchen-Innsbruck-Ravenna. Přes Německo předpokládám bez poplatků(ani žádná jednorázovka jako tunel apod?). Z Munchenu na Innsbruck jsou 2 možnosti, buď po A8, kde se ovšem odbočí na dálnici na Innsbruck, tudíž bude třeba rakouská dál známka, nebo rovnou dolu po A95, kde ovšem dálnice končí za Murnau a do Innsbrucku se musí mimo dálnici, ale předpokládám, že už ovšem nebude potřeba rak známka.Je to tak dobře? Jde mi o to, zda se dá najet někde na začátku na Brenerskou dálnici, aniž by byla třeba rak známka i pro tento nájezd. Na mapě je to takové divné 8-O No a pak už jen hurá Itoška 8-)
Ahoj..

• Anonym (4)
Mishuge82
18.06.2009 17:05 88.103.16.***
RE: přes Garmisch 

to Alien.jarda: Co myslíš tím, že ušetříš za tunel? Tam se za žádný neplatí, jen ten Brenerský průsmyk a dálniční známka podle mě není třeba, když jedeš od Mnichova rovnou dolu po A95. A12 v Rakousku se v Innsbrucku vyhneš, nebo ne? ;-)

Anonymous user
20.06.2009 08:41
RE: RE: přes Garmisch 

Promiň, napsal jsem tunel, myslel jsem průsmyk. A tu dálniční známku přes Rakousko musíš mít, jelikož nejedu jen na týden, nebo čtrnáct dní, ale na tři neděle, musel bych zaplatit dvě známky, tj. 600,- a to za takový kousek nedám. Peněz nemám dost a vyhazování za takový kus dálnice se mi zdá dost. To si raději dopřeji více zmrzliny :-P . Jinak klidnou jízdu budu mít určitě, i když nepojedu průsmykem. Pracuji jako prof.řidič a nějaká ta zatáčka mě nemůže rozhodit, vždyť mě čeká krásná dovolená.

Italia 20.06.2009 10:34
RE: RE: RE: přes Garmisch 

Pravda je že pro ty co jedou na týden a dají za známku 220 korun, nemá vůbec smysl aby laborovali nad tím jestli to objíždět nebo ne a to i když je to cena za 4 zmrzliny :-D
Pokud se jede na 14 a více dní je to už 2x220 kč , pochybuji že si někdo koupí půlroční známku za 600 počítat snad umíme všichni že ;-)
Usoudit už musí každý sám jestli bude např ve dvě ráno dostatečně soustředěný na cestu mimo průsmyk a jestli (pokud jede dál) mu pak ten hodinový deficit nebude vadit. U řidičů profesionálů je situace někde jinde, jsou na soustředěnou cestu i v noci trénovaní :-)

Standik 20.06.2009 23:49
RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Nevim jak to myslíš s tou cenou za dálnici přez Brennerský průsmyk,ale za těch cca 100km přez Rakousko (Brennerský průsmyk.)Musíš platit za Dálniční známku + Placené mosty (Mýtné) tam a zpět, tj.220kč +13 eur na jeden týden dovolené + 220 kč pokud jedeš na 2 týdny.Pokud někdo jede přez Garmisch je to jen 30km dálnice a to je myslím dost drahé a rozdíl v čase není ani hodina. Ahoj

Italia 21.06.2009 10:12
RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Počítal jsem jenom tu dálniční známku, pokud se už někdo drápe přes GaPa tak snad nebude 30 km před Brenenem najíždět na dálnici ne ? to by mě ani nenapadlo. Tak pak je to pro ty co jedou na týden 7,70 euro a 2X 8 euro 23,7 a pro ty co jedou na 14 a více dní je to 31,4 euro tam a zpět. Takže 640 resp. 850 kč na cestě úspora.

Otázka další z jakým autem, resp. motorem je reálné se do těch serpentin pustit ? jestli tam člověk např Fábku 1,2 htp úplně neodrovná a nebo nebude mít spotřebu 12 litrů ? Většinou je člověk naloženej až po střehu že ;-)

Standik 21.06.2009 11:34
RE: RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ähoj.Já to taky myslel jen jako informaci i pro ostatní.Jinak máš pravdu s těmi kopci.Ale myslím,že přez Katschberg (když chce někdo ušetřit za Tauernský tunel na trase Salzburg Villach)je větší převýšení než na Garmisch.Před 10 lety jsem jezdil s rodinou Favoritem a musím říct, že to bylo dost stresující, když jsem musel zařadit 1 rychl.st.v kopcích kde mě jiní předjížděli :-D .Tam je i řídký vzduch, takže výkon auta je ještě menší :-D :-D :-D Měj se.Ahoj.

Mike82
21.06.2009 16:36 88.103.16.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ahoj, ohledně té rak známky. Když jedete z Mnichova dolu na Garmisch-Mittenwald-Innsbruck, tak není důvod kupovat známu.Ovšem nesmíte najet v Innsbrucku na dálnici,což by byla blbost, když byste sjížděli po pár kilometrech na Brenerský průsmyk. K němu se dá dostat přes město po B182.Možná si někdo myslel,že na průjezd průsmykem je třeba i rak známka, není ;-) Za průsmyk se platí jednorázovka 8eur.Pokud chce někdo ušetřit i za toto, s tím že si užije dole ty vesničky, tak stejnak většina lidí vyráží odpoledne, čili tou dobou tu bude tma jak v pytli a nepokocháte se ničím. Leda se Vám může v těch hrozných kopcích stát, že zavaříte auto, nebo pojedete krokem sotva na dvojku a nějaká nezvaná osoba si k Vám přisedne :-D

Anonymous user
21.06.2009 17:39
přes Garmisch 

To Mike82 : tak zrovna já vyrážím z Prahy v deset ráno, takže si ty vesničky užívám za světla. Když jedeš tak jak jsem už psal, tak žádnou známku nepotřebuji, ale pokud pojedu dolů po A12, tak ji potřebovat budu. A o tom se tu bavíme, že za takový kousek, já vyhazovat peníze nebudu. Jinak mám diesela, tak mě žádná jednička v kopcích určitě nečeká ;-) , ale žádné extra velké kopce jsem tam nezažil, pokud bych jel náklaďákem, tak si to pořádně užije, ale pro osobák, žádná práce 8-) . Jezdím tam už poněkolikáté a zatím žádný problém a ta příroda 8-) . No, každý ať si jede vlastní cestou, jenom jsem reagoval na dotaz Vikina75. Šťastnou cestu vám všem.

Mike82
21.06.2009 17:54 88.103.16.***

to Alien: Tak v tom případě ano, ale dost lidí vč mě vyjíždí v pátek odpoledne po práci,což tedy je asi to nejhorší, ale člověk se tak těší, že to vydrží i bez spánku v jednom kuse :-D Letos jedeme koncem srpna pod Ravennu,kde je super lunapark Mirabilandia ;-) Takže všem šťastnou cestu a pohodu..

Anonymous user
21.06.2009 18:58

Tak to zas tak daleko nemáš, já jedu do Nicotery Mariny pod Capo Vaticáno (Kalábrie). Je to pěkný kus cesty, ale jak píšeš, člověk se tak těší... Jinak se střídáme s manželkou a jedeme to na jeden zátah - 24hod. a někdy i více 8-) . Jak už jsem psal, cesta patří k dovolené taky a jako dovolenou, si jí užíváme. Těšíme se na různé zastávky u pump na občerstvení a zbožňujeme západ slunce, který nás zastihne někde pod Brennerem. Nádhernou atmosférou na nás dýchne jízda nocí, tolik života, co je na pumpách u nás nevidíte. Prostě cesta je pro mě silný zážitek a umím si jí vychutnat. Vyjíždíme v pátek 26 a už se nemůžeme dočkat. Tak ti přeji také šťastnou cestu a co nejméně překážek na silnicích.

BlodyFox 22.06.2009 16:08

To alien.jarda: Mám naprosto stejnou zkušenost, pokud se týká jízdy autem. Jak jsem psal níže, jedeme letos do Brancaleone, což je hodně dole v Kalábrii. Apartmán máme od soboty, ale jedeme ve středu podvečer, pojedeme přes Salzburg a Villach na Tarvisio, potom na Mestre, kde sjedem z dálnice a podél pobřeží do Marina di Montemarciano, což je kousek u Ancony. Tam jsme kdysi objevili přímo na pobřeží krásnou rybí hospůdku, tak dáme čtvrteční večeři a v pátek vyrazíme na další 1000 km dolů. Zastávky na dálnicích si fakt užíváme, opravdu je to součást dovolené, kafíčko na pumpě, pohoda...Občas tam přespíme, když už se nám nechce jet...Spali jsme u Brenneru, u Neapole, u Říma..nikdy žádný problém...

Vikina75
05.07.2009 16:26 83.208.190.***

To AlienJarda
Tak jsme vyzkoušeli vaší trasu skrz Mnichov a Rakousko a Brener bez dálnice a cesta byla perfektní, jeli jsme tak i zpět, dnes jsme se vrátili, můžu tuto trasu jen doporučit. Díky za radu, určitě tak pojedem i příště :-P

Jíra.azd
16.07.2009 20:06 213.151.72.***

Zdravím, ví někdo kolik se celkem přesně a letos :-P zaplatí za úsek Garmisch - Innsbruck - Trento? ..mýto, dálnice Itálie (přes brenerský průsmyk), nebo zda je lepší zvolit cestu přes Telfs-Umhausen-Merano-Bolzano? máme Chevrolet Aveo 1.2 tak jestlipak nám ty kopečky objízdnou trasou skousne.. 8-O nebo zda je lepší jet po té dálnici? Normálně nám to papá 8-10l/100km.. A případně uvítám nějaký odkázek na levnější ubytování v okolí Lago Di Garda.. může být i kemp.. díky moc..

Mike82
19.07.2009 14:02 88.103.16.***

Zdravim,úsek Garmisch-Innsbruck zdarma,ovšem pozor,pokud nechcete kupovat dálniční rak známku na 10ti km úsek A12,je nutno sjet na začátku města na B171 a k Brenerskému průsmyku dojet přes město.Ztráta 20min,ale ušetříte za tu známku.Brenerský průsmyk se dá taky objet zdarma spodem,ale kdo chce být rychlý,tak 8Eur jeden průjezd až k IT hranicím přes placený průsmyk.Odsud(Brennero) do Trenta mýtné 8Eur.Ale v Trentu moře není :-) Jinak např Brennero-Ravenna za 25Eur. Šťastnou cestu..

Mike82
19.07.2009 14:24 88.103.16.***
RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ještě k té druhé trase Telfs-Merano.To už byste v podstatě mohl dojet mimo dálnici až do Trenta,ovšem o 3hod déle.Určitě je lepší jet pouze po dálnici.Zaplatíte vč průsmyku 16 Eur(400kč),ale budete v Trentu rychle a bezpečně.Mimochodem ty cesty mimo dálnici můžou mít velké stoupání,takže spotřeba paliva může být 2xtaková,co na dálnici a nedej bože,že se auto náhodou zavaří a máte po dovolený.Ale pokud chcete vážně tak šetřit,tak se vyhněte tomu Brenerskýmu průsmyku za 8Eur(200kč),a můžete se podívat na ty vesničky pod ním.Prý jsou krásné,ale já dávám přednost dálnicím a co nejkratší doby cesty,protože se těšíme na moře jak malé děti :-D

• Anonym (5)
  • Anonym (13)
Anonymous user
19.07.2009 16:19
to Mike82 

jo díky, mi ale k moři nemíříme, tam si běžně zaletím 2-3x o roka.. teď chci jet konečně taky autem a být pánem svého času.. a Lago di Garda je překrásný.. Předloni sem tam byl na otočku autem a právě mi přišlo, že se tam platí snad za všechny silnice.. :-P takže dle Vás je lepší ta dálnice? mě šlo o placení mýta a vyhnutí se kolonám.. 8-O ;-) za 14.dní frčíme, vyrážíme kolem půlnoci z Prahy tak abych tam tak kolem 10h.dopolene byl.. jinak díky

• Anonym (1)
Italia 19.07.2009 16:48
RE: to Mike82 

Promiň Jirko že se ptám, jen mě to zajímalo člověk který si několikrát ročně zaletí k moři tady řeší několik stokorun za průsmyk a mýto na cestě na dovolenou, to vůbec nechápu :-| navíc s autem s kterým se tam chceš vydat bych o ničem jiném než dálnice ani neuvažoval. To Aveo bude v těch kopcích žrát tolik že by ti to zaplatilo poplatek za průsmyk. Nic ve zlém jen jsem to opravdu nepochopil 8-)

Mike82
19.07.2009 18:56 88.103.16.***
RE: RE: to Mike82 

Přesně tak, jedině dálnice.Těch pár stovek za mýtné a průsmyk nemá cenu řešit 8-)

Jíra.azd
20.07.2009 08:45 213.151.72.***
RE: RE: RE: to Mike82 

:-D dovča u moře běžně vyjde na 6-7tisíc/os.. mam známý v CK.. takže fakt šetřim kde se dá.. pořád lepší jet 2x v roce k moři (sice většinou bez jídla) za 6t. než jednou ročně na luxusní dovču za 20t. :-P 8-O :-) jinak loni to ještě šlo, ale letos je finanční krize a byl sem 3měs.bez práce, takže to už je o něčem jiném.. takže hlídám každej peníz.. to jen na vysvětlenou.. PS: né každý kdo jezdí častějš k moři musí mít prachy.. ;-) já celej rok na nic jinýho nešetřim, žiju jen tou dovčou..

Jíra.azd
20.07.2009 08:48 213.151.72.***
RE: to Mike82 

jo asi to fakt risknu po tý dálnici, jen se modlim aby nebyla zácpa.. :-x :-? když sem to počítal, tak to fakt vyjde na stejno jesli dát 40euro za brener.mýto a dálnici, nebo těch 20l.benzínu.. jinak díky J.

Jíra.azd
20.07.2009 08:54 213.151.72.***
RE: RE: to Mike82 

vzkazík byl pro uživatele: Italia ;-)

• Anonym (12)
Jíra.azd
20.07.2009 08:57 213.151.72.***
RE: RE: RE: to Mike82 

:-) ještě bych se chtěl zeptat, nevíte někdo KDE PŘESNĚ JSOU TYHLE ÚTVARY v tý Itálii? Když si to zadám na internetu, tak mi vyleze asi 5 různejch míst v okruhu cca 50km a bloudit se mi tam fakt nechce.. díky za info..

Italia 20.07.2009 15:48
RE: RE: RE: RE: to Mike82 

Tak to jo teď už to chápu, z věty k moři si zaletím běžně několikrát do roka jsem nabyl přesně opačného dojmu ;-)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@