A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Sardinie - doprava

| italik
italik
Má někdo zkušenost s přepravou na Sardinii??Může mi někdo poradit??Jedu asi autem?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
04.12.2017 19:39 89.177.18.***
sardinie 

muže mi někdo poradit letime na letiště Olbia a potrebuji se dostat do san teodora děkuji

Neregistrovaný uživatel
17.09.2015 07:16 89.173.7.***
Re: Sardinie 

Pokiaľ ide o štáty EU (a teda aj o Taliansko), stačí vám náš vodičák, medzinárodný nepotrebujete.
http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/driving/validity/index_cs.htm

Neregistrovaný uživatel
17.09.2015 06:52 217.66.162.***

Děkuji za info, a jak je to s mezinár. řidičákem? Někde píší, že je nutný, někde jen v případě, že není latinkou.

Neregistrovaný uživatel
15.09.2015 18:53 89.173.7.***

Poistenie a depozit:
Ak si zakúpite plné poistenie priamo na prepážke autopožičovne (cca 20 eur na deň, plus, minus), na karte vám budú blokovať iba zálohu na nedočerpané pohonné hmoty a nejaké administratívne poplatky, max 100-200 eur.
Ak si zakúpite plné poistenie u tretej strany (a to sa týka aj poistení u sprostredkovateľov typu rentalcars, holidayautos a pod.), takéto poistenie požičovňu nezaujíma a budú vám blokovať plnú sumu spoluúčasti, prípadne aj vyššiu sumu.

Embos debetka:
Všade sa uvádza "kreditná karta", ale tiež som nemal nikdy problém ani s embosovanou debetkou. V každom prípade, na požičanie auta v poslednej dobe využívam kreditku - hlavne pri depozite je to fajn, že sú blokované peniaze banky, nie moje vlastné, ktoré mám k dispozícii. Napokon plno bánk už ponúka kreditku zdarma, tak prečo to nevyužiť.
Na 99% nebudete mať problém ani s embosovanou debetkou - samozrejme automaticky predpokladám, že tam budete mať dosť prostriedkov na blokáciu depozitu.
Napokon, veľa debetných kariet vydávaných u nás sa na termináli identifikuje ako kreditka (dá sa to overiť, ak platíte u obchodníka a zoberiete si bloček - napr. debetka od mBank sa identifikuje ako kreditka a na bločku máte "VISA Card", ale napr. debetka od Zuno sa identifikuje ako debetka a na bločku máte "VISA Debit" ).
To 1% dávam tomu, že vaša debetka sa bude aj identifikovať ako debetka a na prepážke narazíte na iniciatívneho blbca.

Neregistrovaný uživatel
15.09.2015 17:30 178.72.245.***

Dobrý den, pochopila jsem tedy správně, že koupením plného pojištění se vyhneme depozitu? A lze platit i mezinárodní embosovanou debetní kartou? Všude píší kreditky. Děkuji za info

Slavka
26.08.2014 15:03 80.188.13.***

Letíme do Alghera.

Slavka
26.08.2014 15:02 80.188.13.***

Ahoj, také jsem rezervovala auto přes Ryanair (Hertz), s depozitem počítám, ale nemám kreditní kartu jak píší v požadavcích, ale pouze debetní embosovanou mastercard, která mě zatím nikdy nezklamala:) Ale co u Hertz jakou kartu jste jim dali? A platila jsem přes internet Visa kartou.
Děkuji moc za info.
Nebo má někdo jiný aktuální zkušenost?

JohnGin 29.06.2014 16:16

Ahoj,
na Sardinii se chystáme až v říjnu. Letíme také s Ryanair a auto jsem zarezervoval. Někdo tu psal o podmínkách vrácení s plnou/prázdnou nádrží. Při rezervaci jsem měl možnost si vybrat z obou variant, za stejnou cenu.

Už jsem si takhle jednou auto od Herze přes Ryanair rezervoval i když do jiné destinace. Tak bych jen upozornil, abyste nebyli překvapení, že v podmínkách pojištění je určitá spoluúčast a celou maximální částku si strhnou z karty (a následně, pokud není problém, vrátí). Nepamatuji si přesně tu částku, ale myslím, že to bylo téměř 1000€. Tak to chce mít dostatečnou rezervu na kartě/účtu. Nebo využít druhou možnost a dokoupit si na místě plné pojištění (teď pro Sardinii psali 22€ za den(menší auto))

shellovka 03.06.2014 17:54

Ahoj,
prosím máte někdo aktuální zkušenost při půjčení auta přes ryanair? čeká nás to na začátku července, tak na co se připravit, díky

Neregistrovaný uživatel
08.05.2014 22:52 85.216.216.***

Hertz (cez Ryanair) má v ITA politiku plná/prázdna, t. j. k cene prenájmu bude pri požičaní doúčtovaná cena plnej nádrže, pričom vozidlo sa má vrátiť s minimom pohonných hmôt.Toto je ale nevýhodnejšie ako systém plná/plná, lebo samozrejme nevrátite auto s prázdnou nádržou, niečo tam určite necháte.
Inak Herz normálne má v ITA politiku plná/plná.

Ale 122 eur na 6 dní v ITA, to sa podľa mňa oplatí aj s tým doplatkom za pohonné hmoty.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu