A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš

| jesterkaV
jesterkaV
ahojky,již několik let toužím navštívit ischii,ale vlastně nevím jaká doopravdy je.Poradíte mi někdo,jakékoliv rady?hlavně to jaká oblast,městečko,hotel,je nejlepší na ischii.kam nejet a kam jo,jestli se dá už v květnu koupat v moři a kde jsou tam ty nejhezčí pláže..je to tam na romantické procházky?děkuji moc za jakékolv rady...Verča
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
jesterkaV 20.07.2009 18:53
ještě ischia... 

ahojky tak sem si konečně vybrala pro svou dovolenou na ischii ve městě foriu vilu agave patří jako depandence ke kompleksu soriso,byl ste tam někdo?nebo alespon znáte z vydění,či doslechu?také uvítám další rady a poznatky o ischii,tentokrát v termínu konec srpna a začátek září...která místa na ischii navštívit?aby nám neuniklo nic pěkného a zajímavého děkuji

Ajaja 27.04.2009 07:15
RE: ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš 

jesterkaV: já sice byla na Ischii před mnoha lety, ale dodnes na ni moc ráda vzpomínám. Tehdy jsme byly v Lacco Ameno (hotel byl cca 800 m od pláže ve svahu, tím pádem s fantastickým výhledem na moře). Díky plné penzi a díky termální vodě v bazénu jsme k moři chodili až po odpolední siestě (mj. po 16,30 hod. už byl plážový servis zdarma) a cestou zpět jsme si zakorzovali po městečku, kupovali vodu (supermarket) a melouna a tak různě... ;-) Pláž, na kterou jsme měli nejblíže (je na ní pověstná "Funghi" - útvar v moři ve tvaru houby), nebyla nic moc. Lepší pláž byla na druhé straně ostrova, např. Marroni (nebo Maronti ?), nejlepší snad Cittara. Proto možná by bylo lépe pátrat po hotelích ve Foriu. Nenechali jsme si ujít "okružku" kolem ostrova tím jejich busíkem, čímž jsme zjistili, že nebýt cedulí, tak ani nevíme, kde končí jedno městečko a kde začíná druhé :-D Nezapomenutelným výletem pro mě byla pak návštěva Pompejí a Vesuvu. Jinak bych asi dala přednost té straně ostrova, která není do Neapolského zálivu (takže zase hlavně Forio), neb tam se mi zdálo moře čistější.

• Anonym (1)
Eva007
16.04.2009 12:06 90.177.129.***
RE: RE: RE: ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš 

Ahoj,
jak Ti tady vsichni radi, more je teple, kde vyveraji teple prameny, dokonce na plazi Soegeto, kam se da doplut lodkou nebo pesky pokud nejsi leniva je tak tepla voda, ze se tam v lete, kdyz je kolem 30 stupnu neda vydrzet. Jinak jukni na; www. ischiaonline.it, www.ischiamappe.it, www.ischiatour.it
Pokud jsi na romantiku, nezaponem na navstevu tropicke zahrady La Mortella ve Foriu, kde jsou vecer i ruzne koncerty. Hotelu je more, doporucuji ty s "teplym bazenem" jak rika muj syn, toho jsem uz ke koupani v mori nepresvedcila...Jinak se da jezdit taxikem nebo busem, koupis/li si jizdenku na cely den nebo dva, da se celkem v pohode objet cely ostrov, vzdy si nekde vystoupit a pak jet dal...Ceny za jidlo jsou vyssi nez v Italii,k ale to asi na vsech ostrovech.

• Anonym (1)
vlíčátko 14.04.2009 21:18

Já byla na Ischii vloni konecem června a moře mi hrozně překvapilo,bylo krásně teplé! Přiznávám, byť miluji koupání v moři, na Ischii jsem využívala víc termální bazény, bydleli jsme přímo v termálním parku Oasi Castiglione, mrkni na můj profil, je tam toho víc! :-D ;-)

• Anonym (5)
Pioggia 12.04.2009 20:34
re:  

pocasi by melo byt v pohode. co se koupani v mori tyka,pamatuji si,ze jsme se kdyz bylo more studene koupali na plazi u Poseidonovych zahrad,kde do more vyveraji termalni prameny a nebo jsem jezdila na plaz Maronti na jihu ostrova,kde taky vyveraji termaly,tam jsou zase zahrady Aphrodite,jestli si to pamatuji dobre.preci je to uz par let.jinak je tam v kvetnu krasne,vse kvete,takze si to urcite uzijete.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Tonda 2 12.04.2009 13:38

já strávil p prodložený víkend na konci října v Neapoli a udělal si výlet na jeden den na Ischii...koupání bylo v pohodě.Teploty tak kolem 25,voda 22,večery chladnější.V květnu budeš mít větší teplo přes den,ale moře bude studenější...přinejhorším to nakombinuješ s termály :-).

jesterkaV 11.04.2009 21:37
RE: RE: ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš 

děkuji za odpověd a nevíš prosím jestli se dá už v květnu koupat v pohodě v moři a jeli tam teplo?díky..

• Anonym (3)
Pioggia 26.03.2009 14:46
RE: ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš 

Ischie je tak malá Veru, že ji bez problémů během dne projedeš autem, nebo místní autobusovou dopravou. Moc krásně je na západním pobřeží v městečku Forio, jsou tam u pláže i největší termální lázně Poseidonovy zahrady. Jinak termálních lázní je na ostrově několik. Moc romantické je i Sant´Angelo na jihu ostrova. A takové trošku zapomenuté je Serrara Fontana/Barano. Romantické procházky se dají dělat kdekoliv, ať už ve Forio, nebo na severu v Lacco Ameno nebo na východě v Ischia Porto. Koukni na http://www.ischia.it/ třeba ti to taky trochu pomůže :-))

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
jesterkaV 24.03.2009 22:26
ischia-jaká je a kde je tam nejhezčejš 

ahojky,již několik let toužím navštívit ischii,ale vlastně nevím jaká doopravdy je.Poradíte mi někdo,jakékoliv rady?hlavně to jaká oblast,městečko,hotel,je nejlepší na ischii.kam nejet a kam jo,jestli se dá už v květnu koupat v moři a kde jsou tam ty nejhezčí pláže..je to tam na romantické procházky?děkuji moc za jakékolv rady...Verča

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu