A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Florencie- galerie Uffizi

| Anonymous user
Lucíí
Chtěla bych se zeptat zda byl někdo ve Florencii v galerii Uffizi. Jaké to tam je a osobní dojmy. Smí se fotit uvnitř?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
02.04.2018 10:52 95.102.9.***
Fotenie povolené. 

Bol som v galérií teraz v marci a v galérií všetci fotili a filmovali. Takže som si bez problémov všetko natočil a nafotil. Neviem či je povolené len mimo sezóny, ale nikde som ani nevidel nejakú cedulu čo by to zakazovala.

badawi 31.08.2010 21:55
RE: Lístok cez net 

dusan: focení v Ufizi :-), mám deset fotek, sice mě nikdo nic neupozornil, ale stačily ty kamery, klepala jsem se :-/, ale mám Botticeliho Zrozeni Venuše, to byl můj sen. A hlídači jsou cca 2 - 3 v každé místnosti. Nebo aspoň v létě byli.

takto jsem si kupovala lístky do Padovy, za 15 Euro na dva dny do většiny památek, botanické zahrady, kaple (teď to špatně napíšu) Scrovegni (s Padova Card vyšel na 1 Euro, jinak 12 Euro).

Dusan26 31.08.2010 21:20
Lístok cez net 

Ono to vlastne nieje tak, že si kúpite vstupenky cez net ale v skutočnosti si zarezervujete vstup na konkrétnu hodinu (pri rezervácii cez oficiálne stránky florentských múzeí budete vidieť aj počet voľných miest na konkrétny čas). No pred tým sa musíte zaregistrovať na tej stránke a potom si môžete rezervovať vstupy nielen do Uffizi. Keď už ste zaregistrovaný, tak si vyberiete múzeum, ktoré chcete navštíviť (v tomto prípade Uffizi), potom dátum a čas vstupu. Kliknete na "Buy" a na nasledujúcej obrazovke zadáte o aký vstup máte záujem (Free, Full alebo Reduced) a následne počet osôb. Hneď sa zobrazí cena, vedľa ktorej je talačitko "Add" na ktoré kliknete a zobrazí sa Vám konečná cena za všetky osoby aj s rezervačným poplatkom. Potom kliknete na ikonku "Buy" a otvorí sa Vám okno, kde zadáte údaje o platbe (platba kartou), potvrdíte platbu. Obratom Vám príde e-mail o transakcii a do 24 hodín (pracovné dni) Vám príde potvrdená rezervácia, ktorú si vytlačíte a s týmto papierom pôjdete do múzea. Sú tam 3 vstupy, očíslované(1-2-3). Pred vstupom č.2 bude rada, tá je pre tých, čo nemajú rezerváciu. Najprv treba ísť s vytlačenou rezerváciou na vstup č.3 ( ten je vpravo, vstupy 1 a 2 sú vľavo) kde Vám na základe rezervácie vydajú vstupenky a potom s týmito vstupenkami pôjdete priamo na vstup č.1. Tu Vás čaká krátka bezpečnostná prehliadka a po nej si už môžete vychutnať prehliadku. Ešte na záver, dodržte čas vstupu, ktorý ste zadali pri rezervácii. Ak máte napríklad rezerváciu na 16:30, tak sa tam dostavte v čase medzi 16:15 a 16:30. A čo sa týka fotenia, tak po troch fotkách, čo som urobil som bol slušne ale dôrazne upozornený na zákaz fotenia. Skoro na každom kroku boli bezpečnostné kamery a mám taký pocit, že v každej miestnosti bol nejaký zriadenec múzea. Tento istý princíp platil aj v Palazzo Pitti. Rešpektoval som to, aj keď mi to bolo ľúto...

• Anonym (6)
vega10
28.08.2010 18:34 82.114.206.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Uffizi 

Díky moc za obsáhlé informace-pomohly mi. Už jsme se z Florencie vrátili, bylo to úžasné. Doporučuji i návštěvu Sieny a San Gimianna.Měj se.

badawi 04.08.2010 23:00
RE: Uffizi 

vstupné na místě 10 €, jinak to sedí

kdo si koupí lístek přes net, jde přímo k jiné frontě, jsou tam 3.

nessy206 04.08.2010 22:16
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Uffizi 

Galerie je otevřena od úterý do neděle od 8.15 - 18.50.
Zavřeno je každé pondělí, 1. ledna, 1. května a 25. prosince.
Od 6. 7 do 28. 9. 2010 je galerie v úterý otevřená do 22 hodin.
Vstup do galerie je vždy po 15 minutách , první je možný v 8.15, poslední v 16.45.
V úterý poslední možný čas pro vstup je v 19.00
Doporučuje se objednat si vstupenky předem, buď přímo na místě nebo vstupenky koupit prostřednictvím on-line s příplatkem.
Rezervační službu najdete na dvou informačních míst v Palazzo Pitti a v přijímací hale v Nuovi Uffizi.

Vstupné:
plné vstupné ( Intero ):
14 Euro + případný příplatek za rezervaci 5, 45 Euro

zlevněné pro občany EU 18 - 25 let s předloženým dokladem totožnosti ( Ridotto 1 )
10,75 Euro + příplatek za rezervaci je stejný

zdarma pro občany EU mladších 18 let a nad 65 let, pro studenty a pedagogy fakulty architektury, historie, filozofie atd po předložení příslušných dokladů, pro tlumočníky, průvodce.

pro Vega10: pokud máš zájem, ozvi se mi a nějak tu rezervaci dáme dohromady ;-)

badawi 04.08.2010 09:23
Uffizi 

na těch stránkách se to dá přepnout do angličtiny.

ale není problém si t koupit na místě, za 10 €.

i když jsem šla 45 minut před otevíračkou, čekala jsem víc jak hodinu v řadě, za mnou se řada ještě zněkonásonila.

pokud půjdeš tak hodinu a čtvrt předem, budeš hned při otevíračkách vevnitř.

vega10
03.08.2010 21:19 82.114.206.***
RE: RE: RE: RE: RE: Uffizi 

Mám prosbu. Ráda bych si koupila vstupenky on line,popř.rezervovala, ale nevím jak. Zkusila jsem to na stránkách galerie,italština mě však mate.
Poradí mi někdo? Díky.

radunaII 08.07.2010 21:43
RE: RE: RE: RE: Uffizi 

V pátek 16.7.2010 jsme taky ve Florencii.Už podruhé.V r. 2008 se to nedalo všechno pořádně zvládnout za 2 dny, tak teď to dopilujeme.Tak nashle u Neptuna

radunaII 08.07.2010 21:43
RE: RE: RE: RE: Uffizi 

V pátek 16.7.2010 jsme taky ve Florencii.Už podruhé.V r. 2008 se to nedalo všechno pořádně zvládnout za 2 dny, tak teď to dopilujeme.Tak nashle u Neptuna

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu