A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Brenerský průsmyk

| Zdeno
Zdeno
Zdravím vespolek,
letos se chystáme strávit červnovou dovolenou v Toskánsku (na rozdíl od minulých let, kdy jsme pobývali u Mare Adriatico - Caorle a Lido di Spina - viz http://www.multiweblog.estranky.cz/ a chceme zvolit trasu přes Brenerský průsmyk. Má někdo zkušenost, jak se tam jede s karavanem (malý, váha 650 kg, brzděný)?
Uvítám každou odpověď. Díky.
Zdeněk.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Zdeno 12.02.2009 21:41
Brenerský průsmyk 

Zdravím vespolek,
letos se chystáme strávit červnovou dovolenou v Toskánsku (na rozdíl od minulých let, kdy jsme pobývali u Mare Adriatico - Caorle a Lido di Spina - viz http://www.multiweblog.estranky.cz/ a chceme zvolit trasu přes Brenerský průsmyk. Má někdo zkušenost, jak se tam jede s karavanem (malý, váha 650 kg, brzděný)?
Uvítám každou odpověď. Díky.
Zdeněk.

• Anonym (3)
Jiří Kuchta 18.02.2009 22:02
RE: Brenerský průsmyk 

ještě musíš napsat zda ti jde o dálnici nebo o normální silnici 8-O

Zdeno 19.02.2009 20:17
RE: RE: Brenerský průsmyk 

Jde mi hlavně o výškový profil jak silnice, tak dálnice. Trochu jsem studoval mapy na webech i různé diskuse, takže vím, že silnice víceméně kopíruje dálnici, nemusí se platit (což nehraje až tak velkou roli) a dá se místy zastavit a udělat nějakou fotku hor.
Za dálnici se platí mýtné na místě - nenašel jsem, jestli musím mít ještě dálniční známku rakouskou?
Hlavně ale jak to vypadá výškově - nerad bych mordoval auto 10 kiláků do kopce dvojkou, i když karavan není velký - viz foto.
Dík za odpověď.

Zdeno 19.02.2009 20:29
RE: RE: Brenerský průsmyk 

Trochu jsem to studoval podle map (webových) i různé názory v diskusích a zatím nejsem rozhodnutý - proto dotaz. Jde mi hlavně o výškový profil jak silnice, tak dálnice. Vyrozuměl jsem, že po silnici je to zadara (což moc nehraje roli) a dá se místy zastavit a udělat nějakou fotku. Pokud bych volil dálnici, je poplatek za její použití náhradou na dálniční rakouskou známku? Anebo ji musím mít taky?
Nejde o poplatky, ale o hustotu provozu a stoupáky, nerad bych rval auto s karavanem 10 km na dvojku 8-O .
Dík za odpověď.

Italia 19.02.2009 21:57
RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Já osobně tudy nepojedu ani bez karavanu, jsou tam podle toho co jsem různě na webu pochytil velké stoupáky, ona ta cesta pod dálnicí víceméně opravdu kopíruje dálnici, ale rozhodně ne výškově, dálnice překoná údolí mostem, ale ta silnice pod ní jde pěkně až na dno údolí a pak zase kopec, pokud bych jel bez karavanu a chtěl se "kochat" asi bych to prubnul, ale jinak nee. Tuším že dálniční známka pro rakousko je nutná až k Breneru a tam se pak platí ještě sólo mýtné za tunel. Když jsem plánoval jízdu mimo placené silnice, jak dálnici tak Brener, došel jsem k závěru, že ušetřené peníze za známku a mýto dám v pohodě za palivo do těch krpálů, navíc časové zdržení je poměrně značné a já osobně tímto místem chci projet co nejdříve. Takže cestu Mnichov , GaPa , Innsbruck , Brennero , atd doporučuji lidem co si chtějí upozornuji ve dne vychutnat hory a mají spousty a spousty času, každopádně s tím karavanem bych se tam asi raději vůbec nemotal. Třeba napíše někdo kdo to vyzkoušel na vlastní kůži, mě stačilo když jsem o tom slyšel vyprávět :-D :-D

Zdeno 20.02.2009 10:00
RE: RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Dík za odpověď. Každá, byť zprostředkovaná informace je dobrá. Jezdíme trasu Folmava - Straubing - Burghausen - Salzburg (tam najíždíme na dálnici) a potom klasicky Villach, Udine, Mestre... popis trasy je konec konců tady: http://sites.google.com/site/italskecestovnideniky/. Při průjezdu Alpami pár táhlých kopců je, ale ty se dají zvládnout na trojku (s karavanem).
Souhlasím s tebou, možná se ozve někdo s vlastní zkušeností. :-)

Bělásek
23.02.2009 15:53 62.240.184.***
RE: RE: RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Zdravím, jsem z Chebska, kdykoli jedeme s rodinou do Itálie, tak jedině přes Brenner (po dálnici - trasa: Cheb-Regensburg-Mnichov-Rosenhaim-Innsbruck-Brenner-Trento....)Máme VW golf IV 1.9 TDi a karavan Hobby 10C - 1050kg a nikdy nebyl při jízdě žádný problém, odpočívadel po cestě dostatek (míněno konkrétně k Bren. průsm.), cesta pěkně "odsýpá", kolem překrásná scenerie hor...fotky se dají pořídit z již zmíněných odpočívadel, nebo je zvládne šikovný spolujezdec za jízdy :-) Poplatky: dáln. zn. Rakousko, poplatek za Brenner extra a dále poplatky za dálnice v Itálii.
Samozřejmě tahle trasa nemusí vyhovovat všem, ale my si ji letos rádi zopakujeme.

• Anonym (1)
Zdeno 24.02.2009 10:26
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Dík za vyčerpávající informaci, z přechodu Folmava se mi tahle trasa zdá podstatně kratší, než přes Salzburg a navíc, je třeba vyzkoušet něco jiného :-). Můžeš ještě přidat, kam jezdíte? Oblast, případně kemp?
Jo, vyrůstal jsem ve Františkových Lázních, chebsko je pro mne pořád srdeční záležitost... Fotka z ulice, kde jsme bydleli.

Italia 24.02.2009 15:29
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Tak přesně tuhle trasu (po dálnici – trasa: Cheb-Regensburg-Mnichov-Rosenhaim-Innsbruck-Brenner-Trento….)pojedu letos taky. Protože jsem z K.V. mám to přes Cheb na Německou dálnici kousek a pak frrrrr až k moři. Bělásku jezdíte přes den a nebo raději na noc ?

Zdeno 24.02.2009 20:47
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Brenerský průsmyk 

Ačkoliv nejsem Bělásek, nabízím svoji zkušenost s loňskou cestou do Mare Pineta - odjeli jsme ve 13 hodin z Domažlic, nocovali po ujetí cca 500 km a dopoledne jsme byli na míste - přes 800 km. Ono s tím karavanem zase moc uhánět nemůžeš. Tady http://sites.google.com/site/italskecestovnideniky/ je podrobnější popis :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu