A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Brenerský průsmyk

| Zdeno
Zdeno
Zdravím vespolek,
letos se chystáme strávit červnovou dovolenou v Toskánsku (na rozdíl od minulých let, kdy jsme pobývali u Mare Adriatico - Caorle a Lido di Spina - viz http://www.multiweblog.estranky.cz/ a chceme zvolit trasu přes Brenerský průsmyk. Má někdo zkušenost, jak se tam jede s karavanem (malý, váha 650 kg, brzděný)?
Uvítám každou odpověď. Díky.
Zdeněk.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Jíra.azd
20.07.2009 08:45 213.151.72.***
RE: RE: RE: to Mike82 

:-D dovča u moře běžně vyjde na 6-7tisíc/os.. mam známý v CK.. takže fakt šetřim kde se dá.. pořád lepší jet 2x v roce k moři (sice většinou bez jídla) za 6t. než jednou ročně na luxusní dovču za 20t. :-P 8-O :-) jinak loni to ještě šlo, ale letos je finanční krize a byl sem 3měs.bez práce, takže to už je o něčem jiném.. takže hlídám každej peníz.. to jen na vysvětlenou.. PS: né každý kdo jezdí častějš k moři musí mít prachy.. ;-) já celej rok na nic jinýho nešetřim, žiju jen tou dovčou..

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Mike82
19.07.2009 18:56 88.103.16.***
RE: RE: to Mike82 

Přesně tak, jedině dálnice.Těch pár stovek za mýtné a průsmyk nemá cenu řešit 8-)

Italia 19.07.2009 16:48
RE: to Mike82 

Promiň Jirko že se ptám, jen mě to zajímalo člověk který si několikrát ročně zaletí k moři tady řeší několik stokorun za průsmyk a mýto na cestě na dovolenou, to vůbec nechápu :-| navíc s autem s kterým se tam chceš vydat bych o ničem jiném než dálnice ani neuvažoval. To Aveo bude v těch kopcích žrát tolik že by ti to zaplatilo poplatek za průsmyk. Nic ve zlém jen jsem to opravdu nepochopil 8-)

Anonymous user
19.07.2009 16:19
to Mike82 

jo díky, mi ale k moři nemíříme, tam si běžně zaletím 2-3x o roka.. teď chci jet konečně taky autem a být pánem svého času.. a Lago di Garda je překrásný.. Předloni sem tam byl na otočku autem a právě mi přišlo, že se tam platí snad za všechny silnice.. :-P takže dle Vás je lepší ta dálnice? mě šlo o placení mýta a vyhnutí se kolonám.. 8-O ;-) za 14.dní frčíme, vyrážíme kolem půlnoci z Prahy tak abych tam tak kolem 10h.dopolene byl.. jinak díky

• Anonym (1)
Mike82
19.07.2009 14:24 88.103.16.***
RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ještě k té druhé trase Telfs-Merano.To už byste v podstatě mohl dojet mimo dálnici až do Trenta,ovšem o 3hod déle.Určitě je lepší jet pouze po dálnici.Zaplatíte vč průsmyku 16 Eur(400kč),ale budete v Trentu rychle a bezpečně.Mimochodem ty cesty mimo dálnici můžou mít velké stoupání,takže spotřeba paliva může být 2xtaková,co na dálnici a nedej bože,že se auto náhodou zavaří a máte po dovolený.Ale pokud chcete vážně tak šetřit,tak se vyhněte tomu Brenerskýmu průsmyku za 8Eur(200kč),a můžete se podívat na ty vesničky pod ním.Prý jsou krásné,ale já dávám přednost dálnicím a co nejkratší doby cesty,protože se těšíme na moře jak malé děti :-D

• Anonym (5)
  • Anonym (13)
Mike82
19.07.2009 14:02 88.103.16.***
RE: RE: RE: přes Garmisch 

Zdravim,úsek Garmisch-Innsbruck zdarma,ovšem pozor,pokud nechcete kupovat dálniční rak známku na 10ti km úsek A12,je nutno sjet na začátku města na B171 a k Brenerskému průsmyku dojet přes město.Ztráta 20min,ale ušetříte za tu známku.Brenerský průsmyk se dá taky objet zdarma spodem,ale kdo chce být rychlý,tak 8Eur jeden průjezd až k IT hranicím přes placený průsmyk.Odsud(Brennero) do Trenta mýtné 8Eur.Ale v Trentu moře není :-) Jinak např Brennero-Ravenna za 25Eur. Šťastnou cestu..

Jíra.azd
16.07.2009 20:06 213.151.72.***
RE: RE: přes Garmisch 

Zdravím, ví někdo kolik se celkem přesně a letos :-P zaplatí za úsek Garmisch - Innsbruck - Trento? ..mýto, dálnice Itálie (přes brenerský průsmyk), nebo zda je lepší zvolit cestu přes Telfs-Umhausen-Merano-Bolzano? máme Chevrolet Aveo 1.2 tak jestlipak nám ty kopečky objízdnou trasou skousne.. 8-O nebo zda je lepší jet po té dálnici? Normálně nám to papá 8-10l/100km.. A případně uvítám nějaký odkázek na levnější ubytování v okolí Lago Di Garda.. může být i kemp.. díky moc..

Vikina75
05.07.2009 16:26 83.208.190.***
RE: přes Garmisch 

To AlienJarda
Tak jsme vyzkoušeli vaší trasu skrz Mnichov a Rakousko a Brener bez dálnice a cesta byla perfektní, jeli jsme tak i zpět, dnes jsme se vrátili, můžu tuto trasu jen doporučit. Díky za radu, určitě tak pojedem i příště :-P

BlodyFox 22.06.2009 16:08
RE: RE: RE: přes Garmisch 

To alien.jarda: Mám naprosto stejnou zkušenost, pokud se týká jízdy autem. Jak jsem psal níže, jedeme letos do Brancaleone, což je hodně dole v Kalábrii. Apartmán máme od soboty, ale jedeme ve středu podvečer, pojedeme přes Salzburg a Villach na Tarvisio, potom na Mestre, kde sjedem z dálnice a podél pobřeží do Marina di Montemarciano, což je kousek u Ancony. Tam jsme kdysi objevili přímo na pobřeží krásnou rybí hospůdku, tak dáme čtvrteční večeři a v pátek vyrazíme na další 1000 km dolů. Zastávky na dálnicích si fakt užíváme, opravdu je to součást dovolené, kafíčko na pumpě, pohoda...Občas tam přespíme, když už se nám nechce jet...Spali jsme u Brenneru, u Neapole, u Říma..nikdy žádný problém...

Anonymous user
21.06.2009 18:58
RE: RE: přes Garmisch 

Tak to zas tak daleko nemáš, já jedu do Nicotery Mariny pod Capo Vaticáno (Kalábrie). Je to pěkný kus cesty, ale jak píšeš, člověk se tak těší... Jinak se střídáme s manželkou a jedeme to na jeden zátah - 24hod. a někdy i více 8-) . Jak už jsem psal, cesta patří k dovolené taky a jako dovolenou, si jí užíváme. Těšíme se na různé zastávky u pump na občerstvení a zbožňujeme západ slunce, který nás zastihne někde pod Brennerem. Nádhernou atmosférou na nás dýchne jízda nocí, tolik života, co je na pumpách u nás nevidíte. Prostě cesta je pro mě silný zážitek a umím si jí vychutnat. Vyjíždíme v pátek 26 a už se nemůžeme dočkat. Tak ti přeji také šťastnou cestu a co nejméně překážek na silnicích.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu