A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Brenerský průsmyk

| Zdeno
Zdeno
Zdravím vespolek,
letos se chystáme strávit červnovou dovolenou v Toskánsku (na rozdíl od minulých let, kdy jsme pobývali u Mare Adriatico - Caorle a Lido di Spina - viz http://www.multiweblog.estranky.cz/ a chceme zvolit trasu přes Brenerský průsmyk. Má někdo zkušenost, jak se tam jede s karavanem (malý, váha 650 kg, brzděný)?
Uvítám každou odpověď. Díky.
Zdeněk.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
BlodyFox 18.06.2009 22:01
cesta do Itálie 

Hezký den, přátelé. Čtu všechny přibývající příspěvky a nedá mi to, abych nereagoval. Jezdím do Itálie každý rok, jsem od Berouna. Jezdím tedy docela krátkou cestou kolem Plzně na Folmavu, dále Straubing v SRN a Salzburg. Do Salzburgu je to asi 340 km a pak jedeme asi 220 km po dálnici ze Salzburgu na Tarvisio. Pak jsme jezdili mimo dálnici do Mestre a poté po 309 do Lido degli Estenzi a když jezdíme dále, jedeme buďto po pobřeží, nebo když je ucpáno, najedeme na dálnici. Letos pojedeme až do Mestre po dálnici. Zpět z Itálie se vždy vracíme přes Brener, zdá se mi to rychlejší. Ale cesta tam je pro nás zajímavější tak, jak jsem ji popsal. Ano, zaplatíme kolem 300,-Kč (fakt teď nevím přesně) za Rakouskou známku, zaplatíme 10,-euro za Tauerský tunel, zaplatíme za italskou dálnici. Letos asi kolem 150,-euro, protože jedeme až do Brancaleone v Kalábrii. Ale stojí to za to. Vždyť jsme na dovolené. Nejsme žádní milionáři, cestujeme do apartmánů, spíme v autě a tak podobně. Průměrní cestovatelé, kteří prostě jednou za rok jedou na týden do Itálie orazit si. Uvědomte si, kolikrát v Čechách utratíte za blbosti, které nepotřebujete hromadu penízů, ani o tom nevíte. A tady budete řešit nějakých 10,-euro za tunel, nebo za soukromý kus silnice na Breneru. Když v Rakousku pojedete mimo dálnici, ušetříte celé cca. 300,-Kč, to je šlupka. Samozřejmě, ať každý jede, jak uzná za vhodné, ale má to cenu? Přeji všem příjemnou dovolenou a užívejte si ji. Na další třeba pojedete až za rok...

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
Mishuge82
18.06.2009 17:05 88.103.16.***
RE: přes Garmisch 

to Alien.jarda: Co myslíš tím, že ušetříš za tunel? Tam se za žádný neplatí, jen ten Brenerský průsmyk a dálniční známka podle mě není třeba, když jedeš od Mnichova rovnou dolu po A95. A12 v Rakousku se v Innsbrucku vyhneš, nebo ne? ;-)

Michal1
18.06.2009 16:51 88.103.16.***
RE: Praha-Regensburg-Munchen-Innsbruck 

Zdravím,
prosím o radu na cestu Praha-Regensburg-Munchen-Innsbruck-Ravenna. Přes Německo předpokládám bez poplatků(ani žádná jednorázovka jako tunel apod?). Z Munchenu na Innsbruck jsou 2 možnosti, buď po A8, kde se ovšem odbočí na dálnici na Innsbruck, tudíž bude třeba rakouská dál známka, nebo rovnou dolu po A95, kde ovšem dálnice končí za Murnau a do Innsbrucku se musí mimo dálnici, ale předpokládám, že už ovšem nebude potřeba rak známka.Je to tak dobře? Jde mi o to, zda se dá najet někde na začátku na Brenerskou dálnici, aniž by byla třeba rak známka i pro tento nájezd. Na mapě je to takové divné 8-O No a pak už jen hurá Itoška 8-)
Ahoj..

• Anonym (4)
Anonymous user
17.06.2009 17:42
přes Garmisch 

To Vikina75: projíždím většinou centrem Mnichova, ono se to dá objet západní cestou, ale němci nemají v tomto čase prázdniny, tak se to dá. Z Garmisch-Partenkirchenu pokračuji na Mittenwald, Zirl, projíždím Innsbruckem (jen okrajová část), no a pak odbočím na B182 a jedu podél dálnice dokud nepřijedu na Brennero. Za ním najedu prvním nájezdem na superstradu A22. Jinak řeči o tom, že si najedu hodiny, jsou bezpředmětné. Jestli to je o hoďku delší, tak jsem to přehnal. Ale hlavně zážitek z okolní přírody a rakouské vesničky jsou nádherné. A v druhé řadě, ušetřím (jak už jsem psal) na dvou dálničních známkách a na průjezdu tunelem, což jsou nezanedbatelné peníze. Když už jedu nějakých 24hodin, tak mě nějaká hodinka navíc nemůže vyvést z míry. Jezdím bezmála 2000km a i ta patří mezi zážitky z dovolené. Přeji všem příjemné cestování a ať se každý dostaneme tam kam chceme v pořádku a pohodě 8-)

Sonča1
17.06.2009 14:58 217.197.144.***
RE: RE: RE: Sjezd u Brenneru 

to žížalka
Nás se sice Brenner netýká, jsme z Moravy, snad jenom pokud jedeme v zimě do Dolomit. A do Kalábrie jezdíme přes Itálii po východním i západním pobřeží. Záleží na tom, kam přesně potřebujeme jet.Nejčastěji jezdíme po východním, platíme dálnici u Mestre něco přes 10e a pak využíváme bezplatnou dvouproudou dálnici přes Perugii (některé úseky jsou dobré jiné postupně opravujou, vloni tam byla i jedna 10km objížďka), nájezd na placenou na západě je u Orte. Dá se tak ušetřit na poplatcích na jedné cestě cca 30e a ještě je ta celková trasa asi o 100km kratší. Cesta je sice pomalejší, zato s min. provozem a vyhneme se zácpám kolem Florencie nebo Bologni, takže při porovnání s ostatními býváme na místě rychleji. Je ovšem potřeba trasu Mestre-Ravenna jet v noci, jinak je díky provozu téměř neprůjezdná. Ovšem pokud jedete na východě po dálnici zaplatíte totéž jako na západě. 8-)

Kiki2 17.06.2009 13:07
RE: Sjezd z Breneru 

Také si myslím, že se rozhodně vyplatí jet po dálnici. Zvlášť, když se jede takovou dálku jako třeba na Sicílii. A těch "pár korun" nebo euro chcete-li, se v ceně dovolené už ztratí. Zase šetřit za každou cenu se nevyplatí. I když osobně si myslím, že toho moc neušetříte, protože se zase projede víc na benzínu a to nemluvím o ztraceném čase. A při takové cestě na Sicílii se pak na konci už i půlhodina navíc zdá nekonečná.

Anonymous user
17.06.2009 08:41
Sjezd z Breneru 

Pokud můžu přispět - přes Brener jezdíme pravidelně, je to rychlé, pohodlné. jednou jsme zkoušeli jet po té "kopírující "silnici , ale za hodinu jsme ujeli asi 10 km, samá zatáčka, křižovatka, kopec - takže jsme hodně rychle zase najeli na dálnici.
Pokud jedete nad Řím, asi se to i dá, ale když cestujete jako my do Kalábrie či na Sicílii, myslím, že raději dát peníze za mítné a jet v klidu a rychle - jak už tu někdo psal: stejně se to vrátí v benzínu. A rozhodně neušetříte čas...

• Anonym (1)
Vikina75
15.06.2009 20:33 83.208.190.***
RE: RE: RE: RE: Sjezd u Brenneru 

To alien.jarda - a jak jedete v Mnichově? Na mapě vidím, že se dálnice jakoby vrací do města a tam jí kus není - nenavede nás to někam do centra? A nebo jet ještě kousek za Mnichov a sjet až na sjezdu Hofaldinger Forst a pak do Wolfratshausen? A potom v Insbrucku? Také skrz město? Nebo jak? Díky moc za info, jedeme v pátek. Věra :-)

Anonymous user
15.06.2009 17:26
RE: RE: RE: Sjezd u Brenneru 

Jezdím po západní straně kolem Říma. Jen když jedu z Prahy, tak mě to přijde rychlejší na Rozvadov a dále na Mnichov a jak už jsem psal, přes Rakousko zdarma. Ušetřím za dálniční známku (dvě, jezdím na tři neděle) a za průjezd Brennerem.
Najedu si maximálně půl hodiny, ale za podívání po okolí to stojí.

žížalka 14.06.2009 16:44
RE: RE: Sjezd u Brenneru 

alien.jarda : ted mám nějaké " zatmění " jezdíte na jih po západní nebo východní straně ? Nevím jestli jsem to pochopila správně- vy neplatíte za Brenner - poplatek, protože to objedete ??? Ted v pátek v MF dnes je plánek , kde se pracuje na dálnicích, kde jsou kolony a čemu se vyhnout !! ale je to jen do RIMINI :-(
Zajímá mě, jestli jezdíte do Kalábrie po placených úsecích /dálnicích / a nebo jen po silnicích 1.třídy , jestli takhle - tak ušetřit se dá na jednu cestu okolo 50 Eu , ale není to únavější ??? Díky za odpověd.. :-P

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu