A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Brenerský průsmyk

| Zdeno
Zdeno
Zdravím vespolek,
letos se chystáme strávit červnovou dovolenou v Toskánsku (na rozdíl od minulých let, kdy jsme pobývali u Mare Adriatico - Caorle a Lido di Spina - viz http://www.multiweblog.estranky.cz/ a chceme zvolit trasu přes Brenerský průsmyk. Má někdo zkušenost, jak se tam jede s karavanem (malý, váha 650 kg, brzděný)?
Uvítám každou odpověď. Díky.
Zdeněk.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Mike82
21.06.2009 17:54 88.103.16.***
RE: přes Garmisch 

to Alien: Tak v tom případě ano, ale dost lidí vč mě vyjíždí v pátek odpoledne po práci,což tedy je asi to nejhorší, ale člověk se tak těší, že to vydrží i bez spánku v jednom kuse :-D Letos jedeme koncem srpna pod Ravennu,kde je super lunapark Mirabilandia ;-) Takže všem šťastnou cestu a pohodu..

Anonymous user
21.06.2009 17:39
přes Garmisch 

To Mike82 : tak zrovna já vyrážím z Prahy v deset ráno, takže si ty vesničky užívám za světla. Když jedeš tak jak jsem už psal, tak žádnou známku nepotřebuji, ale pokud pojedu dolů po A12, tak ji potřebovat budu. A o tom se tu bavíme, že za takový kousek, já vyhazovat peníze nebudu. Jinak mám diesela, tak mě žádná jednička v kopcích určitě nečeká ;-) , ale žádné extra velké kopce jsem tam nezažil, pokud bych jel náklaďákem, tak si to pořádně užije, ale pro osobák, žádná práce 8-) . Jezdím tam už poněkolikáté a zatím žádný problém a ta příroda 8-) . No, každý ať si jede vlastní cestou, jenom jsem reagoval na dotaz Vikina75. Šťastnou cestu vám všem.

Mike82
21.06.2009 16:36 88.103.16.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ahoj, ohledně té rak známky. Když jedete z Mnichova dolu na Garmisch-Mittenwald-Innsbruck, tak není důvod kupovat známu.Ovšem nesmíte najet v Innsbrucku na dálnici,což by byla blbost, když byste sjížděli po pár kilometrech na Brenerský průsmyk. K němu se dá dostat přes město po B182.Možná si někdo myslel,že na průjezd průsmykem je třeba i rak známka, není ;-) Za průsmyk se platí jednorázovka 8eur.Pokud chce někdo ušetřit i za toto, s tím že si užije dole ty vesničky, tak stejnak většina lidí vyráží odpoledne, čili tou dobou tu bude tma jak v pytli a nepokocháte se ničím. Leda se Vám může v těch hrozných kopcích stát, že zavaříte auto, nebo pojedete krokem sotva na dvojku a nějaká nezvaná osoba si k Vám přisedne :-D

Standik 21.06.2009 11:34
RE: RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Ähoj.Já to taky myslel jen jako informaci i pro ostatní.Jinak máš pravdu s těmi kopci.Ale myslím,že přez Katschberg (když chce někdo ušetřit za Tauernský tunel na trase Salzburg Villach)je větší převýšení než na Garmisch.Před 10 lety jsem jezdil s rodinou Favoritem a musím říct, že to bylo dost stresující, když jsem musel zařadit 1 rychl.st.v kopcích kde mě jiní předjížděli :-D .Tam je i řídký vzduch, takže výkon auta je ještě menší :-D :-D :-D Měj se.Ahoj.

Italia 21.06.2009 10:12
RE: RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Počítal jsem jenom tu dálniční známku, pokud se už někdo drápe přes GaPa tak snad nebude 30 km před Brenenem najíždět na dálnici ne ? to by mě ani nenapadlo. Tak pak je to pro ty co jedou na týden 7,70 euro a 2X 8 euro 23,7 a pro ty co jedou na 14 a více dní je to 31,4 euro tam a zpět. Takže 640 resp. 850 kč na cestě úspora.

Otázka další z jakým autem, resp. motorem je reálné se do těch serpentin pustit ? jestli tam člověk např Fábku 1,2 htp úplně neodrovná a nebo nebude mít spotřebu 12 litrů ? Většinou je člověk naloženej až po střehu že ;-)

Standik 20.06.2009 23:49
RE: RE: RE: RE: přes Garmisch 

Nevim jak to myslíš s tou cenou za dálnici přez Brennerský průsmyk,ale za těch cca 100km přez Rakousko (Brennerský průsmyk.)Musíš platit za Dálniční známku + Placené mosty (Mýtné) tam a zpět, tj.220kč +13 eur na jeden týden dovolené + 220 kč pokud jedeš na 2 týdny.Pokud někdo jede přez Garmisch je to jen 30km dálnice a to je myslím dost drahé a rozdíl v čase není ani hodina. Ahoj

Italia 20.06.2009 10:34
RE: RE: RE: přes Garmisch 

Pravda je že pro ty co jedou na týden a dají za známku 220 korun, nemá vůbec smysl aby laborovali nad tím jestli to objíždět nebo ne a to i když je to cena za 4 zmrzliny :-D
Pokud se jede na 14 a více dní je to už 2x220 kč , pochybuji že si někdo koupí půlroční známku za 600 počítat snad umíme všichni že ;-)
Usoudit už musí každý sám jestli bude např ve dvě ráno dostatečně soustředěný na cestu mimo průsmyk a jestli (pokud jede dál) mu pak ten hodinový deficit nebude vadit. U řidičů profesionálů je situace někde jinde, jsou na soustředěnou cestu i v noci trénovaní :-)

Anonymous user
20.06.2009 08:41
RE: RE: přes Garmisch 

Promiň, napsal jsem tunel, myslel jsem průsmyk. A tu dálniční známku přes Rakousko musíš mít, jelikož nejedu jen na týden, nebo čtrnáct dní, ale na tři neděle, musel bych zaplatit dvě známky, tj. 600,- a to za takový kousek nedám. Peněz nemám dost a vyhazování za takový kus dálnice se mi zdá dost. To si raději dopřeji více zmrzliny :-P . Jinak klidnou jízdu budu mít určitě, i když nepojedu průsmykem. Pracuji jako prof.řidič a nějaká ta zatáčka mě nemůže rozhodit, vždyť mě čeká krásná dovolená.

Anonymous user
19.06.2009 12:20
RE: RE: cesta do Itálie 

naprosto souhlasím s BlodyFox. Jde o dovolenou. Proč si ji zatěžovat takovýma blbostma, jako jsou dálniční známky atp. Není to taková suma, abychom ji nemohli zaplatit a užít si příjemný začátek dovolené.
A samotnému Blodyfox přeji krásnou dovolenou - Brancaleone je nádherné, jako celá Kalábrie

micák 19.06.2009 05:44
RE: cesta do Itálie 

Je to přesně tak, neřeším nějakých 30 nebo 40 E. Stejně ssebou musíte mít více peněz, kdyby se něco stalo. Jde především o pohodu za volantem, klidnou plynulou jízdu.Spíše jde o to se vyhnout zácpám, které se každoročně opakují ve stejných termínech. Když to vidím v televizi - lidi než by vyjeli o pár hodin dříve a nebo později, popř. jiný den, jedou zase stejně a potom nadávají....
Jinak k Brancaleone - blahopřeji, je tam krásně a tiše závidím....

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu