A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Cestopisy

Středomoří 2013

Období plánování tohoto výletu pro mě nebylo vůbec jednoduché. Celkově je rok 2013 v mém osobním životě zapsán černým písmem kvůli události v životě rodinném. Začátkem roku, kdy si většinou nějaký trip chystám, jsem měl spousty běhání kolem hypotéky na svůj nový byt a také řešení pracovních věcí. V dubnu se vše uklidnilo a zdál se být ideální čas na začátek příprav. V hlavě mi ležel především Izrael a jako druhá možnost plavba výletní lodí po Karibiku. Jen tak zatím po očku jsem zjišťoval možnosti realizace. V průběhu května, ale přišla rána osudu v podobě vážné nemoci mého otce. Spousta starostí a dlouhodobě špatná nálada všechny věci okolo přirozeně odsunula do pozadí. Táta mi ale vždycky říkával - cestuj dokud můžeš! A i teď mě, i přes všechny nesnáze, pobízel ať jedu a nedělám si starosti. Chtěl jsem mu být nablízku doma i v nemocnici, ale trval na tom, abych si i letos nějakou cestu do zahraničí udělal, že všechno bude zase dobré. I tak jsem nechtěl daleko a na dlouhou dobu. Začal jsem tedy začátkem července řešit easy trip s cestovkou Daimond Travel. Konkrétně sedmidenní plavbu výletní lodí po Středozemním moři. Navrhnul jsem krásné holce jménem Tereza, kterou jsem tenkrát znal jen chvilku, že si uděláme výlet a třeba se i lépe poznáme. (Poznali jsme se myslím dobře, i tam, i nějaký čas potom tady a i když to nedopadlo a už se z různých důvodů tolik nevídáme, jsme skvělými přáteli - doufám :-). Terka to řekla své kamarádce Lindě, která s námi párkrát předtím pařila a už jsme byli skoro kompletní. Jeden z mých kamarádů z party vypadnul (myslel, že to bude spíš zájezd důchodců?:-)) a druhý kámoš Láďa řekl, že pojede rád. Výborně, jsme kompletní a samí fajn lidé. Přes komplikace s přesouváním termínů a ukecáváním ceny jsme cca v polovině července zaplatili rezervaci pro 4 osoby s balíčkem nápojů navíc. Na osobu to tenkrát vyšlo kolem 15 tisíc, což byla výborná cena za ten luxus a poznání, které nás čekalo. Zbýval vyřešit odjezd do janovského přístavu, vyměnit koruny na eura, pobalit potřebné věci a ujasnit předběžný harmonogram. Postupně se vše povedlo a měli jsme 3 týdny do odjezdu. 2 týdny před odjezdem se zdravotní stav mého tatínka zhoršil natolik, že jsme mohli čekat i to nejhorší. Bohužel ta obrovská nespravedlnost přišla. Vůbec se mnou nebyla řeč, natož abych měl myšlenky na nějakou plavbu. Ale tátovo přání bylo, ať jedu, ať se děje co se děje. Byl rád za mě, když viděl na fotkách tu velkou loď a říkal mi, ať si to pořádně užiju. Byl to nejlepší chlap a i ve svých bolestech se tak choval. Navždy je a bude mým hrdinou. Hlavou se mi honilo spoustu věcí. I to jestli mám odjet. A co kdybych tu zůstal, co bych dělal? Za pár dní mám narozeniny a pak jsou chodské slavnosti. Ani na jednoho z toho jsem pochopitelně náladu neměl a bejt sám doma by mě mučilo. Ani partě jsem výlet kazit nechtěl, tak jsem odjezd do Itálie pár dní předem potvrdil.

Den po dni
8.8.2013 Den odjezdu. Večer v 19:00, po všech nezbytnostech pracovního dne, mě vyzvednul Láďa se svou bílou oktávkou u mého vršovického bytu. Naložili jsme kufr a za půl hodiny jsme vyzvedávali holky v Jesenici. Napřed Lindu a pak Terku. V kompletní sestavě jsme pokračovali noční Českou republikou až na první zastávku u bývalých hranic. Před půlnocí jsme dali přestávku na toalety a cigáro a po chvilce pokračovali dál vstříc Evropě.

9.8.2013 Nálada v autě byla všelijaká, chvílemi sranda, chvílemi dusno. Dusno hlavně od holek z nevyspání, rychlé jízdy a výběru hudby. No jo no, známe ženský :-) Několikrát jsme se s Láďou za volantem prostřídali. V pět na kraji Německa jsme si dali oba asi půlhodinovou pauzu na šlofíka a už se i rozednívalo, když jsme přejížděli rakouskoitalskou demarkační čáru. V alpském okolí a s jasnou oblohou už bylo v celé posádce veseleji. Po desáté ranní už jsme byli v Janově a hledali přístav, abychom se mohli čeknout a bez problémů se zavčasu nalodit. V přístavu před naší velkou lodí jsme předali pracovníkům společnosti MSC naše kufry a klíčky od auta. Mohli jsme na palubu. Do odplutí v 17:00 jsme si prošli loď, obsadili kajuty, zmákli bezpečnostní cvičení a odplutí už jsme sledovali na horní společenské palubě s bazény. S troubením a máváním opouštíme přístav a pozorujeme krajinu, širé moře i rušný život, jež se na lodi právě dal do pohybu. V 19:00 dáváme první servírovanou večeři a následně první drinky u barů. Pak se rozejdeme do kajut a usínáme.

10.8.2013
Přibližně v 8:00 budíme holky na jejich kajutě a odcházíme posnídat na již sluncem zalitou horní palubu. V 9 kotvíme v přístavu Civitavecchia a opouštím loďˇ. Jdeme na průzkum prvního z měst v našem plánu. Řím. Procházíme se tímto starobylým městem plným architektonických skvostů a davy turistů. Prohlížíme si různé památky, zastavíme se u pouličních umělců i na pouličních trhách. Nikam nespěcháme a pomalu se uličkami posouváme až před Coloseum. Potom se přes shoping zónu města vracíme k nádraží a vlakem opouštím město zpět do přístavu. Po nalodění máme další skvělou servírovanou večeři. Po večeři při převlékání na večerní dízu nás příjemně překvapí uklizené kajuty a já jsem navíc potěšen i prezentem od lodní společnosti v podobě labutě vytvořené z ručníku s přáním Happy B-Day na přiložené kartě. Na své narozeniny jsem jako každý rok zapomněl a tak se možná i hodí večerní plánovaná diskotéka. Drinky máme předplacené v libovolné míře a tak minimálně do půlnoci popíjíme v nejvyšším patře lodi s hudbou uvnitř a venkovní terasou.

11.8.2013 Snídaně a kotvení v Palermu. Opět opouštíme loď a pěšky se vydáváme na MHD, které nás dopraví až k místní pláži. Celý den na sluníčku i ve vodě si dopřáváme odpočinek, než se vydáme zpět na loď. Na pláži si ještě nakupujeme pár piv a barevné kopie Ray-Ben brýlí za 3 Eura, z nichž se stane celodovolenkový módní doplněk. V podvečerních 17:00 odplouváme, všichni překontrolovaní a už mírně opálení, z palermského doku. Po večeři bereme cigarety, zásobu bloody mary a v příjemném mořském větru mastíme karty a aktivity. Po příjemném letním dnu odcházíme do kajut.

12.8.2013 Celý dnešní den se bude odehrávat na lodi a tak máme už u snídaně spoustu času. Poznáváme blíže skupinky několika Čechů (no spíš Moraváků). Partu Třebíčáků, rodinku Olomoučáků a Lojzu s dcerou. Své čecháčkovské potažmo moravské kořeny rozhodně neskrývají, a až na Lojzovu občasnou dotěrnost k ženským, je s nimi sranda i dnes a pak ještě i v průběhu dalších dní.
Dopoledne využíváme ke slunění a odpočinku ve vířivce. Po bufetovém obědu se přesouváme na zadní část lodi, kde si hrajeme s foťákem. Potom opět koupání v bazénech a klídek a slunění s drinky na lehátkách. Po večeři máme ve 20:00 6ti hodinovou zastávku v Palma de Mallorca. Asi pro to, aby nevznikla ponorková nemoc, rozdělujeme naši partu. S Láďou se vydáváme na průzkum večerního města a následně na kafe na náměstíčko pod hradem. Holky se taky nejspíš motají někde po centru a před vyplutím ve 3:00 v noci se opět scházíme až na lodi.

13.8.2013
Krátká noční plavba končí další zastávkou. Na Ibize. Pro změnu máme nyní celý den a noc v této vyhledávané turistické oblasti. Po snídani vystupujeme z lodě kolem majáku a platíme si vyhlídkový shuttle bus do centra. Z centra přecpaným lidmi a butiky se po hodině vydáváme blíže k přístavu a na jedné z pláží zevlíme až do večeře. Večeříme klasicky na lodi a pak se jdeme vyšlechit do svých kajut. Večer z lodi se rozcházíme. Láďa pařmen míří do noci klubové Ibizi na DJ Carla Coxxe a další řadu legend elektrohudby. Já s holkama a flaškou karibského rumu Siboney sedáme na promenádě u centra. Popíjíme a kecáme. Zpět na lodi jsme podstatně dřív než Láďa. No není divu :-) Odplouváme s Ibizi v 6 ráno. To má většina lodi půlnoc.

14.8.2013
Poslední ze zastávek nás čeká zase až zítra v 9:00. Máme tedy opět volný den na lodi. Vstáváme všichni trochu s kocovinou až před obědem. Postupně se tak i většina cestujících vypotácí ze svých kabin. Scházíme se u bazénu a zahajujeme rekonvalescenci po těžké noci dvojitými Bloody Mary. Do bufetového obědu jsme občerstveni a při smyslech. Ten pepř s vodkou a rajčatovou šťávou opravdu funguje! Užíváme si pohody u bazénů, ve fitku, a po západu slunce jdeme na nejformálnější z večeří. Už tak běžně honosné prostředí restaurace s 5ti chodovým menu se tento večer vyšplhá ještě o laťku výše… více z článku, fotky a vide na: http://daweb.one/daway/stredomori2013.html

další cestopisy
Fotoalba
albumimgjM0fXaXY

Středomoří 2013

03.09.2015
Komentáře
0
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@