A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

Řízení v Itálii

22.05.2008 14:49:27 | Monique
Ahoj, jedu do Itálie na takovou poznávací dovolenou, rozmýšlím se mezi baťůžkařením a vlastním autem. Problém je, že moc neřídím, tak se chci zeptat, co je výhodnější s ohledem na stav italských silnic.

Dík moc, Monika
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
20.03.2019 17:39 109.183.169.***
Re: Řízení v Itálii  

Ahoj, řídit v Itálii je super. Měli jsme zde firemní akci řízenou žáky i autoškolou.

autoškola Praha - NOBE

radunaII 14.03.2011 21:09
RE: Řízení v Itálii  

partnerka:
Ze začátku našich cest po Itálii jsme byli z řidičů a způsobu jízdy dost vyplesklý.Ale teď už si člověk zvykl.Při jejich způsobu jízdy, málokdy vidíte nehodu.

Honza:
Nejvíc mopedů jsme zažili v Janově, bylo to jak mraveniště.

HonzaH 04.03.2011 19:07
Řízení v Itálii  

Možná daleko horší než někteří italští řidiči jsou turisti, kteří zírají na vše, co je v neznámém světě obklopuje - Ukazatele kam mají jet, pěší zóny, tachometr, aby se nezapletli s policií, či jejich navigace.
Ty skutry jsou trochu průšvih, protože běžný středoevropan na to neni připraven. Skutry vás torpédují zleva, zprava a kjdyž to nejde, tak po chodníku. Mnohokráte se mi stalo, že jsem stál na hlavní silni, kde jsem odbočoval na vedlejší vlevo a ještě zleva mě oprásk skutr. Člověk musí dávat víc pozor na zrcátka a hlavně prudce nebrzdit, ale rychle akcelerovat, když je "volno" :-) :-)

danieladaniela
04.03.2011 17:48 79.4.240.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: :D  

Jiste, zalezi na povaze ridice. Takze kdyz tam prijede nekdo predsudky a zvyky nedotceny, proste se zaradi. Jen je pak potreba se vcas naladit zpatky na cesky standard.

panterka 04.03.2011 16:26
RE: RE: RE: RE: RE: :D  

Jezdím Itálii X let a nezdá se mi to tedy tak divoké jak vy píšete. Jezdím každoročně Dolomity a pak někam na jih. Toskánsko, Sardinie, Apulie což nejsou malé vzdálenosti, ale " anarchii" na silnicích nezažívám. Je fakt, že do velkých měst nezajíždím a jsem vyrovnaná a klidná řidička, kterou nevyvede z míry, že nikdo nedává blinkr a skútry mě předjíždějí z obou stran :-D Jedině co mě fakt vyděsilo jednou v Dolomitech jsem jela večer, už za tmy) jakýmsi tunelem rychlostí povolenou, v tunelu dvojitá čára a bezostyšně mě předjela asi 3 auta a ne malou rychlostí 8-O

ondra mates
04.03.2011 15:13 193.85.232.***
RE: RE: RE: RE: :D  

Naprosto souhlasím. Nespočet kilometrů jsem najezdil v Římě a na Sardínii. Člověk si musí zvyknout a přizpůsobit se. Italové jsou celkově hodně špatní řidiči, ale tím, že tak jezdí všichni, se tam vlastně nikomu nic nestane :-)
www.vacanze.netau.net

danieladaniela
28.02.2011 16:27 195.212.29.***
RE: RE: RE: :D  

I pokud moc neridite, nemusite se do Italie bat. Mozna je to dokonce lepsi, ze nemate "svuj styl". V Italii totiz musite sve zvyklosti odlozit a prizpusobit se provozu. Skvele si nacvicite odhad chovani ostatnich ridicu, protoze treba blinkry nejsou moc pouzivane.
Ja odjela do Italie, kdyz jsem mela najeto nejakych 10 000 km (a to ta posledni tisicovka byla cestou tam), ted jsem na 70 000 bez nehody (Milano).

dopr 28.02.2011 15:28
RE: RE: :D  

Nevidel bych ten jih tak cerne. Jezdi se mi po cele Italii dobre. Musite se jen prizpusobit jejich stylu. Na prvni pohled to vypada chaoticky, ale ve skutecnosti to funguje vyborne. Pravdou ale je, ze mesta jako Neapol, natoz pak Palermo, ktere jsem zazil loni, jsou uz dost chaoticka co se dopravy :)

Štěpánas 28.02.2011 11:50
RE: :D  

Já se přiznám, že jsem na jihu Itálie ještě nebyla, takže tam to řízení nemůžu posoudit. Ale ta horní polovina - celkem v pohodě :-D

Pioggia 28.02.2011 10:17
RE: :D  

no já jsem se řídit naučila v Itálii na horách, tam to bylo hodně v pohodě ;-)
šílená mi přišla Neapol, tam by mě nikdo za volant nedostal, ale v Kalábrii a v Salentu jsem bez problémů auto řídila :-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu