A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

půjčení auta na Sicílii

14.09.2010 13:43:28 | Iowa
dobrý den, letíme pristi ctvrtek do Trapani (4 osoby). Má nekdo zkusenosti s pujcenim auta na letisti? chteli bychom 5 dni cestovat smer východ. plati se sazba za den nebo i ujete kilometry? a co pojisteni? diky za dopoved.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
dopr 27.03.2017 14:43
Re: půjčení auta na Sicílii  

Diky za tuto informaci. Mel jsem u Goldcar zabookvane auto na konec dubna na Mallorce. Stornoval jsem to a nakonec sehnal jeste o 10 Euro levneji auto u Drivalia.

Sally 22.03.2017 16:54

To bylo prvně takto objednávané z domu. Jinak jsme buď jeli naším nebo jsme si půjčovali až z půjčovny na místě. Oni totiž v tu doby sjeli na netu všechny autopůjčovny na cca polovinu. Proto jsem to zrušil a objednal za cenu levnější. Pak až na místě - nejprve to vypadalo, že je to jen částka zablokovaná na kartě a pak to strhli úplně. No a část vrátili (PHM) a to další bylo další pojištění. Možná byl problém v kamarádce, která jela s přítelem s námi, že tvrdila jak se domluví italsky, a tak možná tam došlo k tomu problému. Kdybych to možná nechal na manželčiný blbý angličtině, tak, jsme možná ten příplatek neplatili. Ale navíc, tak jak se mi podařilo odřít bok, možná by ta cena pak byla jiná. Ale při vracení auta nic neřešili. Napsali nádrž full, auto OK, podepsali jsme to a šli na letiště.

t.jerry1 22.03.2017 06:31

No neviem...

"...jsem si auto přeobjednal za necelých 8000. Když jsme přijeli do půjčovny, tak se tam najednou objevili různé cifry. Takže auto nakonec stejně stálo 15000 ..."

toto je podľa mňa dosť problém a jasný scam. Ak si objednám auto za sumu xxx, tak zatiaľ sa mi nestalo, aby som platil na prepážke inú sumu, ako som mal dohodnutú cez net. A to mám za sebou rádovo cca 15 výpožičiek len v južnej Európe (aj Taliansko).

Sally 22.03.2017 05:30

My měli půjčenýho Peugeuota 308, najeto asi 1800 km, neškrábnutý, podařilo se mi ho odřít (mojí chybou) a žádný problém. Nádrž full - full. Bližší až vyhrabu tu smlouvu. Já s nimi problém neměl.

t.jerry1 21.03.2017 21:33

Goldcar je asi najhoršie riešenie požičania auta na juhu Európy (zadajte si do google "Goldcar scam" a čítajte). Hlavne v Španielsku je Goldcar už prefláknutá firma (a to až do takej miery, že začína ponúkať autá pod novou značkou Rhodium, aby si ich nikto nespájal s Goldcarom...). Typická finta od nich je benzín (full/empty), prípadne vnútenie nejakého ich drahého pripoistenia...

Vo všeobecnosti, cena za malé auto (Punto, Clio, Micra...) na juhu Talianska v top sezóne, ak je nižšia ako 25 eur / deň, tak je to dobrá cena.
(toto leto mám rezervované Punto od Hertzu za 18 eur / deň).
Ak je možnosť (a nie je to cenovo úplne mimo), tak volím radšej väčšiu nadnárodnú spoločnosť (Avis, Hertz, Europcar, Sixt, Budget) , prípadne talianske klasiky (SBC, Maggiore, Locauto...).

A určite treba rezervovať vopred cez net, na mieste sú ceny výrazne vyššie.

Ceny inak dosť kolíšu, treba to proste sledovať a ak cena klesne pod vami nastavenú hranicu, treba objednať.

Pokiaľ ide o depozit, tam je to fakt individuálne, pomaly mám pocit, že to závisí od konkrétnej osoby za prepážkou a jej nálady. Mal som už požičané na juhu Talianska (Brindisi) malé auto (Lancia Y) s depozitom okolo 900 eur, a mal som požičané family size (Fiat 500L) v Trapani s depozitom tuším 150 eur...

Sally 21.03.2017 20:41

Přes autopůjčovna levně a GoldCar. Oni toho strhli dfc. víc. Původně totiž měla být cena cca 15000, pak to všechno nějak zlevnilo, tak jsem si auto přeobjednal za necelých 8000. Když jsme přijeli do půjčovny, tak se tam najednou objevili různé cifry. Takže auto nakonec stejně stálo 15000 + ten depozit. Oni totiž připočítali pojištění (ještěže). Kdyžtak můžu na mejl poslat ten papír z autopůjčovny, kde je to vyčíslené. Původně jsem myslel, že ušetřím a nakonec mi to vyšlo nastejnou. Teď přes ně zkouším auto na červen na Sardinii

Neregistrovaný uživatel
21.03.2017 09:09 46.173.197.***

Zdravím :) letíme na Sicílii v červnu ,prosím depozit jen 100 euro ? Půjčení auta jste si vyřizoval už doma ?

Sally 01.06.2016 09:49

Tak nevím, já měl problém prvních asi 10 km, pak už jsem pochopil styl jejich jízdy. Neřekl bych že jsou bezohlední. Pořád je tam bezpečnější jízda než v Brně, Praze nebo po D1. za celých 15 dní jsme neviděli jedinou nehodu.
Měl jsem auto půjčené v Catánii na letišti a bez problémů. Všude jsem se dostal, parkoviště platil, pouze asi v Messině a Corleone jsem zaparkoval na ulici bez placení. Jinak všude jinde se platilo buď parkomaty nebo "stírací losy". Auto stálo na 15 dnů 15.000,- Kč + depozit 100 € (vrátili mi po přepočtu asi 95 €.

Neregistrovaný uživatel
01.06.2016 09:07 178.20.142.***
Milazzo a Cefalú  

nemáte někdo zkušenosti s parkováním v Milazzu a Cefalú? Dá se zaparkovat i někde jinde než v parkovacích domech s přemrštěnými cenami? Díky

Štěpánas 29.07.2014 20:25
Re: Parkovaní apod  

Na konci června jsme byli v Taormině (vlastním autem).Pokud tam chcete jako turista zaparkovat, tak musíte použít odstavná parkoviště. Doporučuji Parccheggio Catania http://www.taorminaservizipubblici.it/index.php?option=com_content&task=view&id=311&Itemid=59 je blízko brány Porta Catania(asi 100m).
Druhé parkoviště se jmenuje Parccheggio Lumbi blízko brány "Porta Messina", pro výjezd z parkoviště k té bráně používají oranžové minibusy "Navety", které jsou zdarma. Odhaduji, ze to bude asi 1 a 1/2 km pěšky.
Jinak do přímo do města se dostanete autem ,ale pokud nemáte pass rezidentale, jinde než na těch odstavných parkovištích nezaparkujete.

• Anonym (4)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu