A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

levně z Ciampina do centra

11.11.2009 01:15:12 | Padre
Padre
Zastavka na místní autobus Atralu je hned před autobusy Terravisionu, stanoviště č.2, je to po levé straně po výstupu z budovy letiště. Lístek se kupuje u řidiče za cenu 1,2 E.
Není třeba jej kupovat předem, vždy se vstupuje do busu přes řidiče. Pozor, vystupujte až na konečné, někdy autobus po trase zastavuje na vlakovém nádraží v Ciampinu, může to někoho splést. Na konečné zastávce vás autobus "vyklopí" na výstupním stanovišti u kterého je přímo vstup do metra.

Při zpáteční cestě :
po výstupu z metra jděte vlevo, dále budete mít po levici vystavenou starou tramvaj, hned za ní jsou vlevo okýnka na prodej lístků (lístky kupte až v busu), na jejich úrovni odbočte vpravo nahoru do schodů, je to stanoviště č.1, je tam přímo napsáno "bus airport Ciamino".

Jízdní řád : http://www.atral-lazio.com/index2.php?linea=2

Autobus jede na metro cca. 20-30 minut, metro z konečné Anagnina na Termini cca. 25 minut, je to trasa A.(jízdenka na metro stojí 1 Euro, na celý den do půlnoci 4 Eura)

Letěl jsem s Wizz v pátek tam, v neděli zpět. Autobus nebyl nikdy narvaný.

Další možnost je použít autobus Terravisionu, který vás odveze na Termini za 4 Eura v předprodeji, na místě za 4 nebo 5 Euro, to si nepamatuji přesně( http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html ).
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
01.12.2018 17:44:49 185.112.167.***
Laco  

1.12.2018 som sa vrátil z Ríma. cesta z Ciampino do centra- bus 520, prestup na metro A Cincinettá. Lístok na 100min za 1,50euro. deti do 10 rokovzadarmo. bez problemov. Lístky majú v tourist info na letisku .

Jala 22.04.2010 23:31:21
Doprava z letiště  

Popíši svou nedávnou zkušenost z Říma, kam jsme přiletěli právě (poprvé)na Ciampino. Je to malé sympatické letišťátko. Trochu jsme měli z cesty z letiště strach, dokonce jsme byli srozuměni s tím, že v případě nutnosti použijeme taxi. Naštěstí nebylo třeba. Použili jsme Terravision, jak je níže popsáno. Jízdenku jsme koupili v letištní hale, byla tam dobře označená 2 prodejní místa, ale jízdenka se dala koupit i u řidiče. Autobus stojí před východem z letiště, cena jízdenky je skutečně jen 4 eura, což je ve srovnání s jízdenkou z Fiumicina pakatel. Cesta trvala asi 40 minut – ale to jen kvůli tomu, že jsme se více než 10 minut "motali" kolem cílové stanice na Termini. Zpáteční jízdenku jsme si koupili na Termini v Terravision-kavárně. Zastávka před ní není nějak extra značená - je dobré se mrknout předem. Navíc v Římě se příliš nehledí na jízdní řád, takže je lepší přijít dříve. Když je autobus obsazený – prostě odjede. :-D

• Anonym (8)
  • Anonym (9)
Martina120
03.03.2010 21:12:46 80.188.72.***
Doprava z letiště  

Tak se musím podělit o naše zkušenosti s dopravou ;-)
Přílet (Wizzair) jsme měli kolem 21.30, autobus v 21:20 jsme stíhali, ale byl narvaný, takže jsme se do něj nevešli..
Pak jel autobus ve 21:50 a jel na vlakovou stanici Ciampino..Když jsem viděla, jaká je fronta na přímý autobus na Termini, takových 100 lidí, tak jsme raději sedli na ten autobus v 21:50. Moc pomohlo, že cestovala paní, která uměla perfektně italsky, protože anglicky jsme se nedomluvili..Tak jsme raději sedli, z Ciampina jel přímý vlak na Termini, cesta i s autobusem nám trvala nějakých 25 minut, takže jsme na Termini byli dřív než byl odjezd posledního autobusu, navíc autobus na Ciampino stál 1,20 EUR a na Termini nám pak stačil lístek 1 EUR..Navíc bych neriskovala, že se nevejdu do autobusu a co pak, pozdě v noci, pak už asi jen taxik..
Ještě se musím podělit o zážitek ze zpáteční cesty..Na letiště jsme dorazili s 2 hod. předstihem, před námi asi 4 lidi, za námi ještě takových 20 lidí a paní z odbavovací přepážky se prostě sebrala a odešla 8-O Končila ji pracovní doba..Dobrých 20 minut se nic nedělo, tak jsem se šla zeptat na info, jestli někoho pošlou.Paní nic nevěděla a dorazila mě, když mi řekla, že se máme domluvit s nějakou jinou přepážkou, zda nás odbaví..Podotýkám, že už tam jela jen jedna. Že by zvedla telefon a někam zavolala, tak to ne..Už jsem párkrát letěla, ale tohle jsem nezažila nikde :-( Zpátky s námi letěla paní, která žije v Itálii 10 let a říkala, že tohle je běžné, že nic neumí zorganizovat..Byly to nervy, bezp. kontrolu jsme stihli, ale pak následoval další šok..v prostoru naší odletové haly byli ještě všichni cestující, takže jsme tam čekali dalších 20 minut..Nakonec dorazila ta paní, která nás odbavovala z vedlejší přepážky..Když jsem se ptala letušky v letadle, tak mi řekla, že je to běžné..Proto raději píši, raději ještě o půl hodiny dříve..Jinak v Římě jsem byla podruhé a doufám, že se tam někdy vrátím.Opravdu "Věčné město" Určitě si nenechte ujít návštěvu čtvrti Trastevere - malebná zákoutí a krásná bazilika...

• Anonym (8)
  • Anonym (2)
EvaK
14.01.2010 14:52:01 85.92.55.***
RE: levně z Ciampina do centra  

Zdravim,
nemate prosim nekdo zkusenost s Taxi z Ciampino do centra? Uvadeji, ze by meli jezdit za pevnou cenu 30euro, ale nase pronajimatelka apt. me varuje, ze nekteri jeji hoste s tim meli problemy. (dorazime totiz az v 23hod a dalsi moznosti, vzhledem k tomu, ze cestujeme s 2letym synkem, jsou pro nas nemyslitelne).A taxi je pry pro max. 4 osoby, tak nevim, kdyz budeme 4 dospeli+dite, jestli by to proslo.Jinak nam nabizi majitelka apt. zamluvit soukromyho dopravce za 55euro,coz uz se mi zda kapku moc...diky

• Anonym (1)
Padre 11.11.2009 01:15:12
levně z Ciampina do centra  

Zastavka na místní autobus Atralu je hned před autobusy Terravisionu, stanoviště č.2, je to po levé straně po výstupu z budovy letiště. Lístek se kupuje u řidiče za cenu 1,2 E.
Není třeba jej kupovat předem, vždy se vstupuje do busu přes řidiče. Pozor, vystupujte až na konečné, někdy autobus po trase zastavuje na vlakovém nádraží v Ciampinu, může to někoho splést. Na konečné zastávce vás autobus "vyklopí" na výstupním stanovišti u kterého je přímo vstup do metra.

Při zpáteční cestě :
po výstupu z metra jděte vlevo, dále budete mít po levici vystavenou starou tramvaj, hned za ní jsou vlevo okýnka na prodej lístků (lístky kupte až v busu), na jejich úrovni odbočte vpravo nahoru do schodů, je to stanoviště č.1, je tam přímo napsáno "bus airport Ciamino".

Jízdní řád : http://www.atral-lazio.com/index2.php?linea=2

Autobus jede na metro cca. 20-30 minut, metro z konečné Anagnina na Termini cca. 25 minut, je to trasa A.(jízdenka na metro stojí 1 Euro, na celý den do půlnoci 4 Eura)

Letěl jsem s Wizz v pátek tam, v neděli zpět. Autobus nebyl nikdy narvaný.

Další možnost je použít autobus Terravisionu, který vás odveze na Termini za 4 Eura v předprodeji, na místě za 4 nebo 5 Euro, to si nepamatuji přesně( http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html ).

• Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu