A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Itálie - Diskuze

Původní dotaz

dovolená se psem

10.11.2014 11:25:47 | svanda72
svanda72
Hezký den všem :) Asi za měsíc (05.-12.07.2014) jedeme autem na dovolenou do Itálie (Lignano Sabbiadoro) i s naší 7mi letou labradorkou Fannynkou. Ještě nikdy jsem s ní takhle daleko nejela a u moře jsme s ní taky ještě nebyli, tak mám spousty otázek. Budu ráda, pokud se se mnou podělíte o své názory a zkušenosti. 1) Pojedeme přes noc, aby byla cesta co nejpohodlnější pro nás i pro ni s tím, že plánujeme dost zastávek, aby se mohla vyvenčit a proběhnout. Normálně ji všude vozíme v kufru auta (máme kombíka s velkým kufrem), ale kromě sítě mezi kufrem a zadními sedadly není nijak zabezpečená. Setkal se někdo s tím, že by dělali policajti (případně celníci) nějaké problémy? V kufru auta není žádná možnost, jak jí připnout takový ten popruh, co se používá na zadní sedadla. Taky by mě zajímala otázka bezpečnosti. Pořád si říkám, že se může stát, že nám to někdo natankuje do kurfu auta, tak nevím, jestli není lepší umístit psa na zadní sedadla. Tak bych ji sice mohla zajistit popruhem, ale zase si říkám, že to tam nebude mít moc pohodlné. Jen pro upřesnění ... Klec do kufru dávat nechci. Jednak ji nemáme a není to zrovna levná záležitost a taky v ní není vůbec zvyklá a já nechci, aby byla zbytečně stresovaná. 2) Naše labradorka je velký vodomil, ale většinou musí mít v tlamičce balónek, klacík nebo nějakou jinou kravinu, takže jí voda nateče i do tlamičky. Setkal se někdo s tím, že by peskovi tak vadila chuť slané vody, že by do nechtěl vlézt do moře? Pořád si říkám, že jí to může vadit a nevím, co tam budem dělat, pokud se to fakt stane. 3) Tento dotaz směřuju k těm, kteří už ve městě Lignano Sabbiadoro s pejskem byli. Jaký je celkový přístup k pejskům? Můžou např. do restaurací, barů atd. nebo mají zákazy? Budeme ubytováni kousek od psí pláže (Doggy Beach) až na konci Lignana. Pokud tam někdo byl, můžete nám prosím případně doporučit nějaké kavárničky, restaurace atd., které jsou pejskům nakloněny a dobře v nich vaří? 4) Zkoušela jsem sjednat pro Fanču krátkodobé cestovní pojištění (něco jako se sjednává pro lidi), protože nikdy nevíte, co se může stát, ale narazila jsem na to, že tento produkt žádná z pojišťoven na českém trhu nenabízí? Řešili jste to nějak? Našli jsme někdo pojištění, které by se vztahovalo i na vašeho pejska nebo jste prostě jeli bez pojištění? 5) Kdysi jsem v Itálii byla a co si pamatuju, tak kohoutková voda tam byla chuťově dost nedobrá (mírně řečeno). Dávali jsme psovi raději balenou nebo třeba dovezenou v kanystru z domu? Možná zbytečně plaším, ale nechci ať má z té jejich vody průjem nebo tak něco. 6) A poslední dotaz ... Když jste byli s pejskem na pláži, musel být pořád uvázaný případně mít ještě náhubek? Děkuju všem co si najdou chvilku a mé dotazy zodpoví. Ono přece jenom něco jiného dovolenkovat s pesanem tady u nás a něco jiného v cizí zemi. Tak chci raději co nejlépe vědět do čeho vlastně jdeme :) Ještě jednou moc díky za všechny informace :)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Sally 03.04.2019 06:26
Re: Itálie - Lignano Sabbiadoro - dovolená se psem  

Dotazník vyplněn, ale u některých odpovědí by měla být ještě neutrální odpověď. Ubytování si třeba většinou vybírám přes booking, ale když je výhodná nabídka CK (CA), to samé jídlo, nepreferuji ani jednu z možností, beru to co je.

Neregistrovaný uživatel
01.04.2019 13:09 146.102.34.***

Dobrý den, zabýváme se cestováním s mazlíčky a chtěli bychom Vás poprosit, zda byste nevěnovali 3 minuty k vyplnění našeho dotazníku. Moc by nám to pomohlo. Předem děkujeme. :-)

https://www.survio.com/survey/d/L6X7Z5O8E1B5J7L9Y?fbclid=IwAR0GpKp9jH1YFh2lRUwE14T3AWnXw1D4ownA4wDUTu-xGuQxOFVd_LlU_FI

Klamerka 12.05.2017 21:17
Re: Itálie - Klidná rodinná dovolená se psem  

Děkuji za tip

Popravdě mě ani nenapadlo, jet na stranu k Ligurskému moři a vždy jezdíme k Jadranskému. Když to dám do navigace, ukáže mi to cca 1300 km. Je to o 400 km více, než jezdíme do Bibione a s malými dětmi se každá minuta v autě počítá, ale popravdě, vloni jsem byl s dětmi sám v Lido Adriano a jel jsem na jeden zátah skoro 1200 km, což je skoro to stejné.

Kemp Albatros vypadá perfektně a pro děti asi super. Když se kouknu na satelitní snímky na blízkou pláž, jsem v šoku jak málo je tam lidí (zatím jsme vždy byli v destinacích, kde byly hotelové pláže a slunečník na slunečníku, na volné pláži pak rozestup dva metry). Snad to nebylo snímkováno v květnu, no :o).

Na našich dovolených jsme se snažili se večer někde projít do města, později jsme sedli do auta a jezdili po blízkých vesničkách. Zde toho v okolí moc není a hlavně mám problém s ubytováním. Narazil jsem je na nabídky Mobilehome, které na fotkách vypadají fajn, ale manželka již jednou v mobilehome byla a byla to katastrofa. Na letáku samozřejmě nafocený velký a kvalitní, na místě se sotva vešli dva lidi vedle sebe.

V každém případě, moc děkuji za tip, velmi vážně uvažuji tam zajet. Děkuji i za sdílení fotografií. Já jsem spíš na to jídlo a některé fotografie mě "pohladily"

• Sally
Sally 10.05.2017 07:00
Re: Itálie - Klidná rodinná dovolená se psem  

Předloni jsme byli na Lago di Garda - bez problémů i když jsou tam zákazy se psy. Projeli jsme přes Lago di Ledro, Florencii a Pisu do kempu Albatros mezi San Vincenzo a Populonií, kde je u bazénů vyhrazená pláž pro psy (psi do bazénů nesmí), k moři je to asi 10 minut pěšky. Měli jsme to v pohodě.

http://white-sally.rajce.idnes.cz/Expedice_Lago_di_Garda_2015_Den_osmy_-_Camp_Albatros_v_Populonii_-_11._07._2015/

admin2 09.05.2017 08:23
admin - sloučení  

Dobrý den,

slučujeme sem nové téma o dovolené s pejsky.

Zdraví Zuzka

Klamerka 08.05.2017 17:44
Itálie - Klidná rodinná dovolená se psem  

Dobrý den

Jsme rodina se třemi dětmi a psem, který s námi cestuje spíše z nutnosti (fenka je na nás tolik fixovaná, že nejsme schopni ji kamkoli umístit). Protože milujeme Itálii, která je pro nás také dostupná dobou dojezdu, jezdíme pravidelně na sever. V Bibione, které je pro pejsky přívětivé, jsme v posledních letech byli 5x (vždy v Landoře, kam jedeme cíleně díky blízké volné pláži, případně psí pláži Pluto).

Nyní uvažujeme, zda a kam letos a popravdě se nám již do Bibione nechce, protože to tam již máme okoukané, takže hledáme alternativu.

V loňském roce jsem vzal jen děti a jeli jsme do Lido Adriano, byli jsme pár krát i v Rimini, byli jsme i v Caorle. Kromě Bibione si moc neumíme představit, jak tam řešit dovolenou s pejskem.

Proto se zeptám na tipy:

Neřešili jste něco podobného? Je pro nás limit těch 1250 km od Ostravy (nejmenší dítě má rok a půl), chceme spíše Itálii (v Chorvatsku jsem sice nikdy nebyl, ale to mám spojené s hlubokým mořem, kamenitou pláží s nutností chodit do moře v obuvi a řešit pláš při každém upadnutí dítěte na kolena a podobně). Nechceme být moc v centru a nechceme poslouchat dunící diskotéku do ranních hodin.
Stravování neřešíme, protože chodíme jen na večeře a to si klidně sedneme do auta a někam si zajedeme.

Neregistrovaný uživatel
19.03.2016 17:28 93.89.144.***

V pátek jsem dostala nabídku z Invie Jičín ,kde byly nabídky dovolených se psím mazlíčkem.Zkuste se mrknout na jejich stránky a snad tam něco objevíte.Bylo tam Chorvatsko Itálie a Rakousko.Ať Vám to vyjde s pozdravem Šepsová Alena

Neregistrovaný uživatel
19.03.2016 17:12 62.201.23.***

Dobrý den,našla jsem váš starý příspěvek že jste byli ubytovaní v lignanu sabbiadoru u psí pláže. Chtěla jsem se zeptat, kde jste našli ubytování, jestli na nějakých speciálních stránkách, a jaký to tam bylo?
Také sháním ubytování, chceme jet s boxerkou, ale zatím kam jsem psala tak všude chtějí psa do 20kg a to samozřejmě nemáme :( Moc díky za radu

admin2 08.06.2015 16:39
admin - sloučení  

Dobrý den,

sloučila jsem sem všechny diskuse o dovolené se psem, abychom se tím nemuseli probírat,

Zdraví Zuzka

svanda72 08.06.2015 09:26
dovolená se psem  

Prosím o informaci o dovolené se psem. Nej asi Itálii......prosím o zkušenosti s danou destinací, popřípadě doporučení kempu, privátu atd....také zkušenost se psí pláží...
Děkuji Dušan, Ústí nad Labem

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu